Bu haber 14 Nisan 2012, Cumartesi 13:48 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YAŞA TAKILANLAR''da Son Durum

Emeklilikte yaşa takılanların duaları da makbuldür, çünkü onlar mağdur insanlardır.
YAŞA TAKILANLAR''da Son Durum
Emeklilikte Yaşa Takılanlar6277
''EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR''

BU İSİMLE KURDUKLARI GRUP İLE SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ FACEBOOK'TA REKORA DOĞRU GİDİYOR

AMA YETKİLİLERDEN HALA SES YOK !

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR GRUBUNUN TAM 26.479 ÜYESİ VAR

VE ÜYE SAYISI GİDEREK ARTIYOR.

GRUP REKORA DOĞRU KOŞUYOR AMA YETKİLİLER BU SORUNA KULAK TIKAMIŞ GİBİ ...

EMEKLİLİK İÇİN GEREKLİ PRİM GÜN SAYISI İLE HİZMET YILINI DOLDURAN , ANCAK 1999 - 2002 YILLARINDA YASALAŞAN KADEMELİ EMEKLİLİK YASASINDAN DOLAYI YAŞA TAKILIP EMEKLİLİĞİ ENGELLENEN İŞÇİ MEMUR VE BAĞ-KUR MAĞDURLARIN BULUŞTUGU GRUPTA SİYASİ AYRIMCILIĞA ÖZEL , KAMU AYRIMCILIĞINA YER YOKTUR BÖLÜCÜ VE YIKICI OLMAYAN TÜM SİYASİ GÖRÜŞLERE EŞİT DAVRANILIR BÖLÜCÜLÜK , HAKARET VE KÜFÜR EDENLERE İHTAR VERİLİR TEKRARI SONRASINDA UYARILMADAN GRUPTAN ÇIKARILIR

BU GRUPTA REKLAM YAPILAMAZ.AMAÇ EMEKLİLİKTİR. BİLGİLERİ YERALIYOR. İLERLEYEN GÜNLERDE YETKİLİLERİN BU GRUPTAKİ ÜYELERİN SORUNLARINA KULAK VERMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar...

Faruk Çelik'in sözü çok önemli!..

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz'ı aradım ve rica ettim: "Sayın Faruk Çelik'in seçim ili Şanlıurfa'dan da gazetecileri yanınıza alıp, ziyarette bulunun ve lütfen Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunun önemini kendilerine bir de siz arz edin."

Sağolsun, başta Talat Akay olmak üzere bir grup gazeteciyi aldı yanına ve Bakan Faruk Çelik'i ziyaret etti,

Sayın Zeynel Abidin Kıymaz. Ve tam da benim rica ettiğim üzere, ziyareti emeklilikte yaşa takılanlar konusuna dayandırdı.

Dedi ki Zeynel Bey: "Biz Güneydoğu'luyuz. Ben Türk'üm. Diğer arkadaşlardan bazıları, Türk, Kürt, Arap vesaire...Etnik kökenimiz ne olursa olsun bu memleketin evlatlarıyız." Bakan dikkatle kendisini dinlerken sözü hemen emeklilikte yaşa takılanlara getirdi:

"Bir emeklilikte yaşa takılanlar meselesi var. Güneydoğu'da vatandaş terör örgütünün eline düşmesin diye gayret gösterirken, emeklilikte yaşa takılanlar ismi altında bunca mağdurun varlığı, terörü besler." Çelik bağlıntıyı kurmakta zorlanırcasına bakarken devam etti Zeynel Abidin Kıymaz: "Eve üç kuruş fazla para girse devlet batmaz ama girmese bundan terör faydalanır. Sayın Bakan; kimse sizden erken emeklilik istemiyor. Adamın, kadının 7000, 8000 bin günü olmuş. Devlete karşı bütün görevlerini fazlasıyla yerine getirmiş. Devlet maçın 89. dakikasında kural değiştiriyor. Bu olmaz. Tamam bunu siz yapmadınız ama daha öncekilerin yanlış yaptığı birçok şeyi düzelttiniz. Bunu da düzeltirsiniz. Buna inanıyoruz. Siz vatandaşı görmezden gelemezsiniz. Asla popolizm telkini filan yapıyor değilim. Burada bir hak söz konusu. Daha önce haberevet'ten bir gazeteci dostumuz size bu konuları getirmiş...Emeklilikte yaşa takılanların sosyal medyada nasıl teşkilatlandıklarını ben biliyorum. Bu hükümetin başka yeni anayasa olmak üzere pekçok alanda atması gereken adımlar var. Bu adımların atılması millet desteğine bağlı. Millet de kendisini destekleyeni destekler." Bu sözler üzerine, bir süre düşünen Faruk Çelik dedi ki: "Bu konu son zamanlarda sıkça önüme gelir oldu." Zeynel Abidin Kıymaz ve diğer gazetecilere bir göz turu attıktan sonra, "Mesela milletvekili arkadaşlarım" dedi.

Çayından bir yudum aldı. Biraz da sıkılmış bir halde: "Partimden birçok milletvekili arkadaşım bu işin bir an evvel halledilmesini istedi. Kendilerine saatler boyunca izahatta bulundum. Şimdi konuyu sizle görüşmemde de baştan almak istemiyorum. Türkiye'de sigorta sistemi, zamanındaki malum uygulamalarla çok zorlanmış. Bugün sistem devletin sırtına büyük bir yük bindiriyor..."

Tam da bu anda, müdahale etti Kıymaz: "Suçun mağdurlarda olduğunu söylemeyeceksiniz herhalde sayın bakanım!.." Çelik güldü: "Hayır değil elbet. Bazı politikacıların popülist, günü birlik politikaları yüzünden böyle oldu. Biz aynı hatalara düşmek istemiyoruz." Kıymaz: "Yani olmaz mı diyorsunuz?.." Çelik: "Hayır öyle birşey demiyorum. Sadece, bu işlerde hem vatandaşın mağduriyetini giderecek hem de kurumu sıkıntıya sokmayacak bir formül üzerinde durmak gerek. Onu söylüyorum." x Evet. Bu meyanda bir görüşme.

Söylenenleri motomot vermiş değilim. O görüşmede teyp kullanılmadı. Sadece genel çerçeveyi ortaya koyuyorum. Konuşulanların özü yukarıdaki gibi.

Sonuç mu?.. Çok güzel!..

Demek ki, hareketlerimiz milletvekillerinin üzerinde baskı oluşturdu.

Onlar da, Bakan Faruk Çelik'ten bu işin bir an evvel çözülmesini istedi. Bu yazıyı, kontrol panelimden gelen sonuçlara göre, 100 bin kişi okuyor.

Her okuyan on kişi ile temas etse bir milyon.

Bir milyon bilinçli insan, her gittiği yerde vekil, mekil sıkıştırırsa bu iş tamamdır.

Zannetmeyin ki, politikacıların çoğu vatandaşı düşünür.

Maalesef, çoğu kendisini düşünür.

Bir politikacının şahsi durumlarına zarar verin de görün; nasıl aslan kesiliyor.

Vatandaş ise dört yılda bir, en fazla iki kez için lazımdır.

Demek ki bu işin yolu sandık.

Bastıracağız, bastıracaksınız!..

Sinyaller iyi; Türkiye bir yandan Cumhurbaşkanlığı diğer yandan da daha önemlisi, "Mahalli Seçimi" konuşuyor.

İktidar partisi bu işi ya çözecek ya çözecek.

Muhalefet partileri de öyle "lök" oturmaktan vazgeçip, iktidarı sıkıştıracak.

Hangisi işini iyi yaparsa oylar ona!..

Bunu evde, kahvede söylemek yetmez.

Her ilin mağduru gidecek ve milletvekillerine nezaketi elden bırakmadan bu konuda gerekli mesajları verecek.

Tamam mı?.. Tamam!..

Ha bu arada; Haberevet yönetimi, Sayın Başbakan'a "anket sonuçlarını" iletme, hem de yüz yüze iletme kararı almış...

Haberevet'in anketinde, vatandaşlara Emeklilikte Yaşa takılanların hakkı verilsin mi verilmesin mi yollu sorular yöneltilmiş...

Verilsin, verilmesin meselesinde olumlu düşünenler açık ara önde gidiyor.

Ancak katılımcı sayısı düşük.

Anketin hilesi hurdası olmadığından her girenin günde birkez oy kullanmasına izin verilmekte.

Biz istesek buradan hemen sayıyı milyona çıkartırız ama bu kendimizi aldatmak olur.

İyisi mi, ankete katılıp gerçek rakamları elde etmek.

Şunu da belirtelim, ankete katılım arttıkça Haberevet'in gücü de artıyor.

Haberevet'i incelediğinizde, hükümetin gücünü ve önemini inkar etmeyen ancak doğru söylemekten de asla çekinmeyen bir politika izlediğini görürsünüz.

Haberevet, şahsi menfaatler peşinde koşmuyor.

Emeklilikte yaşa takılanların meselesini kırk yıl yazsanız, tek reklam gelmez.

Ama, reklam verenlerden birilerini üç kez övseniz dünyanın parası gelir.

O hesaplar bizim hesabımız değil.

Allah'a şükür paranın fazlasına ihtiyacımız yok; azı da bizde var.

Para dediğin bir vasıta.

Çok oldu mu kudurtabilir insanı!..

Hazır elimizde hizmet için bir vasıta varken, dua alalım diyoruz.

Emeklilikte yaşa takılanların duaları da makbuldür, çünkü onlar mağdur insanlardır.

Bu insanların kalplerini zaman zaman kırdım.

Bunu biliyorum. Ama, bu da sebepsiz bir kırış değildi. Baktım, çok uyuşuk, ümitsiz takılıyorlar, bir iğne batırayım da zıplasınlar istedim.

Ve galiba da, bunca gayretimden sonra haklar helal olmuştur.

Çok şey yaptığımı söylemiyorum; sadece gayretli olduğumu söylüyorum.

Hep birlikte asılırsak, ip gelir. Hadi!..

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
hakan man - 2013-11-06 00:25:45
haksızlığı ve vatndaşı mağdur etmiyeçeklerdi sayın BAKAN
hakan man - 2013-11-06 00:23:29
sonuna kadar arkanızdayız
İBRAHİM - 2013-10-07 14:29:12
yaşa takılanların hakkı verilmesi zorunludur. böyle haksızlık muz cumhuriyetinde bile yoktur.
ERGÜN - 2013-04-24 13:56:53
27 yıllık ssk lıyım mağdurum bizi mağdur edenlerin gittigi gibi bizim mağduriyetimizi gidermesse ak partide bu sefer onlar gibi gidecektir sabrımız bitti
ahmet - 2013-04-19 14:30:59
Bu yasaya karşı cıkan vekiller yarın nasıl oy istemeye gelecekler utanmıyçaklarmı ama nerde
Aydın Bahar - 2013-04-17 10:14:04
Millet vekilleri 2 yılda süper emekli oluyor.Devletin omuzlarına yük binmiyor.Emekliliği gelmiş ama emekli olamayan insanların emekliliğimi devletin omuzlarına yük bindiriyor kendilerine gelince yasa hemen çıkıyor vatandaşa gelince çok zor deniyor bu kadar insanın vebalini nasıl ödüceksiniz unutmayın ki bu dünyanın bir de öteki tarafı var kimse hakkını helal etmiyor bunu da bilin...
Adem Tarakçı - 2013-04-05 23:22:31
Verilen hak gasp edilemez, 4 yıldır almam gereken maaşımı alamıyorum çektiğim sıkıntı haddi hesabı yok bu yüzden dsp,mhp,anp'ye hakkımı helal etmiyorum yasayı geri işlettiler iç edilen key paralarını nasıl ödendiyse hakkımız olan bizi ilgilendirmeyen bir yasadan dolayı emekli edilmeyen milyonlarca a partili b partili herkesi memnun edecek bu bir haktır jest değil popilizm hiç değildir!!!
özer kurban - 2013-04-03 13:26:12
sayın bu yasaya karşıçıkan milletin vekilleri nasıloluyorda sizler 5 yıl vekilik yapıyorsunuz ondan sonra süper emeklioluyorsunuzda bizler 20.25 yıl çalışıyoruzda niye olamıyoruz buna karşıçıkanlar akşam yattıklarında acaba rahat uyuyorlarmı bunu onların taktirine bırakıyorum
Ahmet Ercan - 2013-03-04 14:18:07
Uzun uzadıya yazmak istemiyorum.Çünki yaşa takılan mağdurlardan biride benim.Vatandaşın kazanılmış hakkını elinden almak ve mağdur etmek koskoca devletimize yakışmaz.Ben böyle istiyorum yaparım demek hakkına da sahip değildir.Çünki adalete ve demokrasiye inanmış devletimizin kısa sürede bu sorunu çözeceğine inanıyorum ve bekliyorum.
nesrin güven - 2012-06-13 16:46:09
vekiller kendilerini bir gecede emekli ediyorlar ama bizler hak ettiğiğmiz emeklilik hakkını istiyoruz.. bizler işe başladığımızda yaş şartı yoktu .birazda kendilerini yaşa taksınlarbakalım nasıl olur
MURAT ARSLAN - 2012-05-11 09:49:26
bahse konu olan kademeli emeklilik aslında ımf bize dayatması bu kanun ilahi emirmidirki değiştirilemez densin. densiz ve dengesiz şarlatan yaşarın çıkarmış olduğu ve bu millete attığı kazığı. sayın başbakanım ve kıymetli millet vekillerimiz bu kara lekeyi inşallah kaldırırlar. bu ülkede 35 yaşından sonra iş bulmak imkansız. 19.01.2010 yılından bu yana işsizim sayın faurk çelik ben çocuklarıma ne yedirip içireceğim ALLAHTAN kor ve bu yasayı değiştir. korkmuyorsan ALLAHTAN değiştirme bende ahirette senden davacı olurm kullukl hakkımı alırım. yaşam hakkını alırım ALLAH katında buna inan hayırlı cumalar olsun. 26/11/1984 yılından buyana çalıştım. şimdi işsizim ya iş ver yada emekli et. bunu ALLAH RIZASI İÇİN İSTİYORUM SAYIN BAKAN FARUK ÇELİK.
Muhittin - 2012-04-16 05:43:27
1983 yılında 5225 gün 25 yılda emekli olmak için devletimle akit yapmışım 29 yıl 11000 ne kadar yevmiyemle hala emekli etmiyorlar 2002 de maç ortasında hemde yasayı geriye işleterk kazanılmış hakkımızı gasp ettiler erken emeklilk diyorlar erken değil gecikmiş hakkımızı istiyoruz yapılan KUL hakkı dır din iman edebiyatı yapanlar bu KUL hakkını gasp ediyor birde HARAM olur inşl.
Diğer Haberler

EN ÇOK OKUNANLAR
habererk yayın çizgisini onaylıyormusunuz ?
Hayır Sert Buluyorum
Onaylıyorum
Eleştirel ve Analitik Bakışa Devam
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı