Bu haber 08 Ekim 2012, Pazartesi 14:29 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞEFKAT ÇETİN BİLDİĞİNİZ GİBİ

2002 seçimleri sonrası Devlet Bahçeli tarafından Mhp’nin baraj altında kalmasından sorumlu tutularak görevinden alınan Şefkat Çetin, yaklaşan 4 Kasım kongresi öncesinde yeniden Mhp Genel Merkezinin yolunu tuttu... “Neydi sarı saçlı o Yozgatlı çocuğun ismi” diyerek her vesile ile kendisinden istihza ile bahseden Devlet Bahçeli’nin bu tavırlarına oldukça kızan ve Devlet beyin telefonlarına uzun yıllar cevap dahi vermeyen Şefkat Çetin, bir anda ülke ve Mhp’nin varlığının tehdit altında olduğunu keşfetti! Ortadoğu gazetesi üç-dört gündür Şefkat Çetin’le yaptıkları röportajı özel haber olarak okuyucularına duyuruyordu. Bildiğimiz ve tanıdığımız Şefkat Çetin'in yaptığı manevrayı ne şekilde izah edeceğini aşağı-yukarı tahmin etmemize rağmen, “acaba bilmediğimiz önemli bir şey olabilir mi” diyerek bizde bu röportajı bekledik; ama tahminlerimizin bizi yanıltmadığını gördük. Şefkat Çetin gene aynı Şefkat Çetin’di. Soğuk savaş döneminden kalma argümanlarla ülkücüleri manipüle etme taktiklerine devam eden Şefkat Çetin, eskimiş taktik ve propaganda yöntemleri ile aklı başında hiçbir kimseyi ikna edemeyeceği gibi ancak ve ancak konsantre bir mizah malzemesi olmanın ötesine geçemez. Röportajın diğer tarafında soruları soran Yıldıray Çiçek ve sorulara cevap veren Şevkat Çetin, bu anlamda uzun yıllar unutulmayacak bir ikili olmaya aday gibi gözüküyor… Ortadoğu gazetesinde yayınlanan röportajın tamamını bir ibret levhası olarak yayınlıyor ve hepinize iyi eğlenceler diliyoruz..
ŞEFKAT ÇETİN BİLDİĞİNİZ GİBİ
Şefkat ÇETİN: ÜLKÜCÜ HAREKETİN BEKASI İÇİN KİŞİSEL KIRGINLIKLARA SON

Ülkücü Hareket'in yetiştirdiği isimlerinden, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nın yanısıra MHP'de aktif görevler almış ve Teşkilat Başkanlığı yapmış Şefkat Çetin, 4 Kasım'daki Kurultay sürecinde önemli bir çıkış yaparak dikkatleri üzerinde topladı.

Ülkü Ocaklı kimliği ve teşkilatçılığıyla bilinen Çetin'in Kurultay sürecine müdahil oluşuyla birlikte, Ülkücü camiada taşlar yerli yerine oturmaya, Ülkücü kimliğin temsili noktasındaki tereddütler ortadan kalkmaya başladı. Gazetemizin bir dönem köşe yazarlığını da yapmış olan Şefkat Çetin ile MHP'deki Kurultay sürecini, Ülkücü hareketi ve Türkiye'deki son politik gelişmeleri konuştuk:

-Sayın Çetin, uzun süren suskunluğunuzu bozarak gündemi değiştirecek bir çıkış yapmanızın nedenini açıklar mısınız?

ŞEFKAT ÇETİN'İN DE SUSMAYA HAKKI YOKTUR
Şefkat Çetin- Ecdadımızın şehit kanıyla suladığı vatanımız ve Türklük davasının yeg‰ne savunucusu Partimiz kuşatma altında teslim alınmaya çalışılırken, sessiz kalmanın çok daha güç bir iş olduğunu söylemeliyim. Partimize ve kutlu davamıza halel gelmesin diye, nefsimin dahi ayaklar altında çiğnenmesine ses çıkarmayabilirim ve nitekim yıllardır Ülkücü terbiyemiz gereği susma hakkımı kullandığımı ilan ettiğimi biliyorsunuz.
Ancak söz konusu olan vatanımızın ve davamızın mukadderatı ise, milli varlığımıza yönelik büyük bir tehditle karşı karşıya isek, kendisini bu vatana ve bu davaya sadakatle bağlı hisseden herkes gibi Şefkat Çetin'in de susmaya hakkı yoktur. Dile getirdiğim ve bundan sonra da yüksek sesle sürdüreceğim görüşlerin aslında sadece benimle sınırlı kalmadığına, büyük kitlelerin görüşleri olduğuna dikkatinizi çekerim. Sokaktaki sade vatandaşın Türkiyemizin geleceğinden, çocuklarının yarınından duyduğu endişe hiç bu kadar yaygınlaşmamıştı. Bizim insanımızın, çilekeş Ülküdaşlarımızın ise milletimizin kaygılarına, davalarının akıbetiyle ilgili endişelerini de eklediklerini ve bir kat daha fazla üzgün ve tedirgin olduklarını görüyoruz.

-Nedir Ülkücüleri tedirgin eden şeyler?

ÜLKÜCÜLER DE, ÜLKÜCÜLERİN GÖZBEBEĞİ PARTİLERİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ DE SATILIK DEĞİLDİR

Şefkat Çetin- Ülkücüler vatan elden gidiyor kaygısı çekiyor. Bu yetmezmiş gibi, bu kötü gidişata dur diyecek, vatanı savunacak son kale MHP'nin karanlık dehlizlere çekilmesinden, yitirilmesinden endişe ediyorlar. Bu kaygıları taşıyanları, vatanın ne olduğunu bilmeyenler anlamaz. Para kazandığı ya da seccadesini serebildiği her yeri vatan zannedenler, iş işten geçmeden önce İslam coğrafyasına şöyle bir göz atsınlar. Bağımsızlığımızın kıymetini daha iyi kavrarlar. Ülkücü dava ve son kale MHP dediğimizde ise, bunlar için ödenmiş bir bedel olduğunu bilmeyen bilmez. Sanırlar ki, her şeyi satın aldıkları gibi, sıkıntısını hiç çekmedikleri paralarıyla değerlerimiz de alınıp satılabilir.

Oysa Ülkücüler, her türlü maddiyatı, dünyalığı ellerinin tersiyle iterek, hak yolunda, hakikat yolunda, kısacası Allah davasında yürüyen, ecdadın kanıyla canıyla suladığı bu topraklara bir kere daha şehadet şerbeti içerek düşmekte tereddüt etmeyen Alperenlerdir. Ülkücüler de, Ülkücülerin gözbebeği partileri Milliyetçi Hareket Partisi de satılık değildir.
Türk vatanı, parayla bir daha yerine konulabilecek bir mülk, MHP ise zannettikleri gibi ticarethaneleri ya da zevkhaneleri değildir. Birileri "Bakanlık, vekillik yaptım, büyük büyük makam koltuklarına oturdum, demek ki ben de ne hikmetler varmış" diye düşünürken, bilmezler ki bu davanın sahibi kim ve hangi bedeller ödenerek altlarına o koltuklar konmuştur.

Bu yüzden Ülkücüler tedirgin olmakta, endişelenmekte sonuna kadar haklıdır. Çünkü ülkemizin sıkıntılarını çözmek üzere fırsat verdiğinizde hizmet üretmek yerine utanç getirenler, şimdi dönmüşler kendi bünyemizi yıkmaya çalışıyorlar.

Hani rahmetli Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun Anadolu'nun Türkleştirilmesi sürecini anlattığı romanlarındaki bazı tarihi düşük karakterler gibi, bir benlik davası almış başını gidiyor. Kimilerinin kanlarıyla canlarıyla, gözyaşlarıyla bugünlere taşıdığı Ülkücü Hareketin kendilerine verdiği koltuklar yetmemiş, onu da isteriz, bunu da isteriz kavgasına girişmişler. Hareketimiz, bunlara istedikleri her şeyi vermiş, ama sormak gerekmez mi "siz ne verdiniz bu kutlu davaya?" Ne hakla, hangi akılla ve kime hizmet amacıyla Ülkücü Hareketi parçalamaya ve yıkıma götürecek tavırlar sergiliyorsunuz?

-Bu çerçevede 4 Kasım'da yapılacak Kurultay'la ilgili değerlendirmeniz nedir?

KURULTAYIMIZ BİRLİĞİN BÜTÜNLÜĞÜN DOSTA DÜŞMANA GÖSTERİLDİĞİ GÜN OLACAKTIR

Şefkat Çetin- Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasi hayatının en köklü ve kendi geleneklerini oluşturmuş kurumlarından birisidir. MHP, Milliyetçi Ülkücü camianın hedef ve misyonunu gerçekleştirmek üzere kurulmuş ve milyonlarca vatandaşımızın teveccühünü kazanan bir kurumsal kimliktir. Böylesine büyük bir kitlenin desteğini kazanmış ve Türk milletinin tamamının da dikkatini çekecek bir saygınlığa sahip Partimizi, gözbebeğimizi hiç kimsenin değersizleştirmeye, kendi kişisel çıkarlarına ve hırslarına alet etmeye hakkı yoktur.

Ülkücü Hareketin geleneğinde liderin ne demek olduğunu bilmeyenler, dün rahmetli Başbuğun sağlığında ne yaptılarsa, şimdi de hiçbir utanma duygusu taşımadan bir kere daha aynı şeyleri tekrarlamaya devam etmekteler. Ülkücü Hareketin ve MHP'nin büyük lideri Başbuğ Türkeş'i Söğütözü'ndeki Kurultayda saf dışı bırakmaya, 12 Eylül öncesi ağır bedel ödeyerek var ettiğimiz Partimizi başka partilere yamamaya çalışanlar, şimdi bir taraftan Başbuğ'un ardından timsah gözyaşları dökerken, bir taraftan da emellerine ulaşmak için yine ittifak halinde bünyeyi zayıflatacak ve yıkacak faaliyetlerine devam ediyorlar.

MHP Genel Başkanlık koltuğunda kim oturursa otursun, ister rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ister Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, bunları memnun etmek mümkün gözükmüyor. MHP'de Türk milliyetçiliği yapmalarına izin verilmediğini bildiriyle dünya aleme ilan edip ayrılarak on yıldır AKP'de siyaset yapanları biz unutmadık ve neye hizmet ettiklerini söylemeye gerek bile duymuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğundan beri bu böyledir.

Bir zaaf anı hep kollanır ve fırsatını yakalar ve teslim alırlarsa, Türkiye'yi yeniden dizayn etmeye çalışanlara peşkeş çektiklerinde, artık Milliyetçi Hareket kalmadığında amaçlarına ulaşmış olacaklardır. Bu yüzden herkes anlayabilsin diye açıkça ve altını çize çize söylüyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareket'in, MHP'nin geleneğinde Ülkücü iradenin ve onun temsil makamının çiğnenmesine müsaade yoktur. Buna teşebbüs edenler her daim hüsrana uğramaya mahkžm olmuştur ve olacaktır. Milliyetçi Ülkücü Hareketin lideri sayın Devlet Bahçeli'dir.

Sayın Devlet Bahçeli Hareketin lideri olarak "Ben görevimin başındayım ve davama hizmet ediyorum" demiştir. Birlikte, bir yerde, ortak hedefe liderimizle birlikte yürüyerek bu sıkıntılı günleri aşacağımıza inanıyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareketin vefalı kadroları tüm oyunları bozacaktır. Kurultayımız birliğin bütünlüğün dosta düşmana gösterildiği gün olacaktır.

-MHP'deki Kurultay süreciyle Türkiye'deki siyasal gelişmelerin paralellik taşıdığını mı düşünüyorsunuz?

ÜLKEYİ BÖLÜNMEYE GÖTÜRENLERİN OYUNLARINI DA BOZACAĞIMIZDAN EMİN OLUN

Şefkat Çetin- Milliyetçi Hareket'in inançlı ve dinamik kadroları ve bu merkezden beslenen milliyetçi seçmen, her zaman diğer siyasi partilerin iştahını kabartmıştır. Birileri de Ülkücüleri sermaye görmüş, başkalarının değirmenine Ülkücüleri taşımak bir gelenek haline getirilmiştir. Bu Hareket için insanımız ömrünü verirken, Ülküdaşlarımızı kucağımızda mezara koyarken, Başbakan çıkıp bir şiir, bir mektup okuyup Ülkücünün oyunu alamamalıdır.

Başbakana Ülkücülerin oylarını pazarlayanların kestikleri onca ahkamın arasında, aynı Başbakanın Barzani'yi misafir etmesine yönelik küçük bir eleştiriyi hiç duydunuz mu? Okyanus ötelerinde Türkiye için bir gömlek biçilmiş, içerideki taşeronları ve siyaset mühendisleri vasıtasıyla giydirilmeye çalışılıyor. Türkiye'nin milli ve üniter yapısını değiştirecek, buradaki Türk varlığını yok edecek büyük projenin, birbirinden farklı olmayan iki partili bir yapıyla kolaylıkla sürdürülebileceği ve çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilebileceği hesapları yapılıyor.

Bu hain planı bozacak, Türkiye'nin milli yapısını sürdürmesi noktasında dik durabilecek yeg‰ne yapı olan Milliyetçi Hareket Partisi, dikensiz gül bahçesi isteyenlerin hesabını alt üst ediyor. Türkiye'ye makas değiştirtiyorlar ve üstelik bunu gizli saklı değil, açık açık yapıyor, Meclis'in Anayasa Komisyonunda, Genel Kurulunda dillendiriyorlar. Başkanlık sistemiymiş, eyalet sistemiymiş, federasyonmuş, bunları vatandaşı kanıksatacak kadar sık telaffuz edenlerin aşamadıkları tek engel Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camiadır.

Türkiye için biçtikleri gömleği giydirmelerine müsaade etmeyen ve buna karşı direnen MHP'yi ikna edemeyenlerin izleyeceği yol ise bellidir. Hani bir zamanlar Irak için tezkereyle olmazsa bile fiilen yardımcı olacak bir hükümet nasıl bulunduysa, şimdi de yeniden dizayn ettikleri Türkiye'yi kabul edecek, en azından pazarlık kabiliyetine sahip ticari zek‰daki idarecileri olan bir MHP'ye ihtiyaç duyulduğu anlaşılıyor.

Yeter ki Milliyetçi Hareket güçten düşmesin, gücünü korursa bu oyunu her daim bozar. Bu yüzden hiç kimse Hareketin zihnini bulandırmaya kalkmasın, camiayı bölmeye çalışmasın. Şu açıkça bilinsin ki, sıkıntı içeride değil, dışarıda. Hareketi bölmeye çalışanları engellediğimiz zaman, ülkeyi bölünmeye götürenlerin oyunlarını da bozacağımızdan emin olun.
- Bu çerçevede, iktidar partisinin geçtiğimiz hafta sonu yaptığı kongreyi nasıl okumak gerekli? Türkiye'de siyaset hangi gelişmelere gebe görünüyor?

Şefkat Çetin- Aslında 10 yıldır Türkiye'nin teslim edildiği AKP'nin içerisinde hangi dengelerin ve güçlerin rol aldığını bir kere daha sergiledikleri bir kongre yaptılar. Yıllardır birbirine taban tabana zıt eğilimleri verdikleri küçük tavizlerle kendi amaçları doğrultusunda istedikleri gibi güdenler, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde atılacak önemli adımlara uygun şekilde mevzileniyorlar.
Milliyetçi Hareket Partisi'nin 2023 vizyonunu kullanmakta hiçbir beis görmeyen Başbakan, bir yandan da 100'üncü yılına varamadan tarihe karışması için Cumhuriyeti köklerinden sarsacak bir siyaset izlemeye devam ediyor. Kongrelerinde misafir ettikleri Barzani'ye yönelik alkışları arasında telaffuz ettiği 2071 vizyonunu duyduğumuzda ise, 2023'teki Cumhuriyet endişemizi aşan ölçüde Anadolu'daki Türk varlığıyla ilgili kaygılanmadan edemedik. Çünkü Başbakanın hükümeti, 10 yıldır millilikle bir savaş halinde görünüyor. Bin yıllık kardeşlik hukukunu tesis etmiş, kız almış kız vermiş ve bir millet olmuş insanımızı sen busun ben buyum kavgasına sürükleyecek ortamı hazırlıyor.

Etnik kimlikler icat ediliyor, mezheplerden yeni dinler yaratılmaya çalışılıyor. Türkiye bir çözülme ve kaos ortamına süratle sürükleniyor. Başkanlık hesapları yapan Başbakan, eyalet sisteminin de otomatik olarak geleceğini, bunun ise Türkiye'yi bölünmeye götüreceğini gizlemeyi başarıyor. Ama Bakan yardımcıları, bölge istinaf mahkemeleri gibi pek çok adımla yeni sisteme geçişe başlandığı görülüyor.

Önümüzdeki üç yıl içerisinde yapılacak mahalli idareler, cumhurbaşkanlığı, parlamento seçimleri ve belki bir referandum sürecinin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Kıbrıs'ta Türk insanına kendi bağımsızlıklarını oylatarak neredeyse egemenliklerini AB'ye teslim ettirecekleri gibi, Türkiye'deki bu süreçte de verilecek oyların ne anlama geleceğini bundan sonra açıkça göreceğiz ve anlatacağız. Ülkemizin bekası için, Milliyetçi Hareket'in mensupları olarak bizler üzerimize düşeni yaparak bu çarkı tersine çevireceğiz Allah'ın izniyle.

- Sayın Çetin, terör ve dış politika son dönemde at başı gidiyor. Hükümetin kendi içerisindeki siyasal hesaplara saplanarak bu alanlarda yetersiz kaldığını söyleyebilir miyiz?

HÜKÜMETİN AÇILIM ADIYLA ÜLKEMİZDE EKTİĞİ NİFAK TOHUMLARI, BUGÜN TABUTLARDA TESLİM EDİLEN MEHMETLERE ÖDETİLİYOR

Şefkat Çetin- PKK terörüyle hükümetin takip ettiği politikanın birebir bağlantılı olduğu açıktır. Elinde silahıyla devletin ve milletin birliğini, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit edenlerle masaya oturan bir hükümet, dünyanın hiçbir tarafında yerinde duramaz.

Eli kanlı katillerle ve onların sivil uzantılarıyla görüştükleri belgelenen hükümet bunun hesabını Türk milletine vermelidir, verecektir. Başbakan hatiplik yaparak insanları daha fazla kandıramaz. Artık şapka düşmüş kel görünmüştür. Üstelik teröristlerle pazarlıkların partilerinin seçim hesaplarıyla ilgili olması ayrıca düşündürücü ve mide bulandırıcıdır.

Hükümetin açılım adıyla ülkemizde ektiği nifak tohumları, bugün tabutlarda teslim edilen Mehmetlere ödetiliyor. AKP izlediği dış politika da terörü azdırıyor ve üçüncü ülkelerin Türkiye'deki operasyonlarına fırsat veriyor. Sayısı milyonu geçen Müslümanın hayatına mal olan Irak'ın işgaline sessiz kalan ve hatta Türkiye üzerinden kanunsuz bir şekilde ABD güçlerinin geçişine izin vererek bu katliama suç ortaklığı yapan AKP'nin sözde Müslüman kardeşliği nerede kalmıştır. Sıfır sorun sloganları arasında Suriye karşısında izledikleri ikiyüzlü politika ülkemiz için utanç vericidir. Aslında ellerini attıkları her konuyu yüzlerine bulaştıran hükümetin hala yerinde kalmasını sağlayan da sanırım bu beceriksizlikleridir.

- Bütün bunlara rağmen AKP'nin milliyetçi muhafazakar seçmenden oy almasını nasıl yorumluyorsunuz?

MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR SEÇMEN, HÜKÜMETİN GÖZBAĞCILIĞINDAN VE SLOGANLARINI DİNLEMEKTEN BIKMIŞTIR
Şefkat Çetin- Siyaset mühendislerinin gücünün de bir yere kadar olduğunu ve tasarımlarının artık her yerinin döküldüğünü söyleyebiliriz. Bilinçli insanlardan, Ülkücülerden bahsetmiyorum, artık sokaktaki vatandaş dahi şunu çok iyi anlamıştır. Müslümanların kardeşliğini ağızlara sakız etmekle, Müslümanlara hizmet edilmiş olunmuyor. Hem küresel güçlere taşeronluk yapacaksınız, hem de Müslümanların kardeşliğinden dem vuracaksınız.

Asıl niyetinizi sloganlarla daha fazla gizleyemezsiniz. Şehrin bazı yerlerine koca koca bayraklar dikmeniz vatanı savunuyor görüntüsü vermenize yetmez. O bayraklar Oslo'da yapılan pazarlıkları, şehitlerin cenazelerini, Barzani'lere yapılan iltifatları örtemez. Tıpkı iki tane fakir sofrasına oturmanızın, ülkedeki zenginin daha zengin fakirin daha fakir olmasını sağladığınız gerçeğini gizleyemeyeceği gibi. Milliyetçi muhafazak‰r seçmen, hükümetin gözbağcılığından ve sloganlarını dinlemekten bıkmıştır. Verilen tavizleri anlatmanın, dökülen kanın hesabını sormanın, ekonomideki gerçekleri göstermenin zamanı gelmiştir. Bunu da yapacak olan Milliyetçi Hareketin kadrolarıdır.

- Sayın Çetin, öyle anlaşılıyor ki önümüzdeki süreçte MHP'ye ve Ülkücülere büyük görevler düşüyor.

Şefkat Çetin- Milliyetçi Ülkücü Hareket, Türk milletinin sigortası, adeta bir erken uyarı sistemidir. Bugün kendisini bu vatana ve millete bağlı hisseden herkes, bilhassa Ülküdaşlarımız üzerlerindeki tarihi sorumluluğu yerine getirmelidir. Ülke elden giderken şahsi çıkarları ve ihtirasları bir kenara bırakıp ortak bilincimizi canlı tutmaya, birliğimizi ve bütünlüğümüzü dosta ve düşmana göstermeye mecburuz.

Bizim için her Ülkücü ve elbette bütün vatandaşlarımız kıymetlidir, mutlaka kazanılmalı ve değerlendirilmelidir. Milliyetçi Hareket'te kadroların görevi motivasyon üretmek olmalı, Türk milletini saracak yeni bir ruh, yeni bir Kuvayı milliye ateşi her daim canlı tutulmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, bu misyon ve heyecanla Türkiye'yi kucaklayacak ve sorunların üstesinden gelecektir. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Oğuzhan Bozkurt - 2012-10-23 16:18:33

Hazret son paragrafta buyurmuş; “...tüccar siyasetçiler ve “ahlaki düşkünler” ittifakına karşı, Devlet Bahçeli'nin son derece rahat bir şekilde ülkücü iradenin teveccühünü kazanacağına inanıyorum. Hazret Geçen hafta ortadoğu pravdasında yayınlanan ısmarlama mülakatta da buyurmuştu; “...MHP ise zannettikleri gibi “ticarethaneleri ya da zevkhaneleri değildir.” Sevgili Ülküdaşlarım, Değerli Delegeler; Allah aşkına “Ahlaki düşkünler” ve “Zevkhane” deyince akla ilk kimler geliyor? Elbette hazretin “ekonomi” bile diyemeyen ekonomi dr. ünvanlı efendisinin porno kaset yıldızı “yol arkadaşları” Kimler mi?; efendisinin manevi oğlu bülent didikli, efendisinin kaçak cep telefonu tüccari mehmet paytak, efendisinin kasası ümitsiz şafak ve diğerleri malumunuz. Dizi kasetleri ortaya çıkınca mecburen başkanlık divanından ayrılmak zorunda kalan bu “tüccar ve ahlaki düşkünler” bu günlerde ne yapıyorlar?; Kimisi Başkent Üniversitesinde efendilerinin prensinin (!) tahsis ettiği yeni garsoniyerlerinde dengesiz bir namüsavi çakma genel başkan adayı ile birlikte rakılı sol şiir dinletileri çekimi yapıp, delege ikna yöntemleri üzerine bilimsel (!) çalışmalarda bulunuyorlar, diğer kısmı da partinin karşısında efendilerinin finansmanı ile “özel büro” (yine garsoniyer) tutup delege piyasası işlemleri dahil bilumum keklik avlama meşgulüyeti içindeler. Hazret kaş yapayım derken göz çıkartıyor. Gerçekten “secaat arz ederken merd-i kıpti olarak sirkatin söylüyor”. Hazretin eğitimi ve kültür düzeyi bunu anlamaya yetmeyeceği için kendisine yardımcı olayım; “Çingenenin harbisi kahramanlıklarını sıralarken, yani kendini överken, suçlarını, yaptıkları hırsızlıkları anlatan bir atasözüdür”. Yani kendini överken, olumsuz bir özelliği de aynı anda istemeden de olsa göstermek ve pot kırmak gibi bir şey. Tabiki bu örnekle hazret ve efendisi arasında tek bir fark var; çingenenin harbiliği ile hazret ve efendinin mertliği birbirine uymuyor. Burada kendisine bir önerim var; Kendisinde bu kadar kültür birikimi ve potansiyeli varken, efendisine daha faydalı olmak istiyorsa, efendisi çıkamıyor ya, onun yerine büyük televizyon kanallarına çıksın, bu engin birikimini, değerli görüşlerini ekranlardan Milletimize ve Ülkücü delegeye ulaştırsın. Haber ERK’e çalışmalarında başarılar diliyorum.Oğuzhan BOZKURT.

turan - 2012-10-11 13:41:06
şefkat çetin ne kadar önemli bir insan oldugu onun gerek dostlarının yazıları gerekse dost gibi gözüken farklı insanların yapmaya çalıştıkları eleştirilerden gayet açık ve de net bi şekilde ortada.
KAFKAS - 2012-10-09 15:35:46
ARKADAŞLAR BAŞBUĞUN BİR EMRİ VARDI VE AYNI ZAMANDA KURALDIR, KANUNDUR TEŞKİLATÇI OLAN ARKADAŞLAR BİLİR VE BİZLERE YILLARDIR SÖYLENİR LİDER, DEVLET, DOKTORİN ELEŞTİRİLMEZ SİZİN BUGÜN BURDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ İYİ VEYA KÖTÜ ELEŞTİRİ KİŞİYE ZARAR VERMİYOR DAVAMIZA ZARAR VERİYOR MALUM ZATLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYORSUNUZ FARKINDA DEĞİLSİNİZ LİDERİMİZ İYİ OLABİLİR KÖTÜ OLABİLİR YANLIŞ YÖNETEBİLİR AMA KOL KIRILIR GEN İÇİNDE KALIR. LÜTFEN DİKKAT EDELİM
Ali - 2012-10-09 10:44:07
Bu yazıdaki tespitlerin hepsi doğru yanlış olan ne var.Okumadan yorum yapmayın
Malûm Bozkurt - 2012-10-09 01:40:29
Şefkat Çetin'in birlikte çalıştığı Nur Sefa Pandar da yeniden "Genel Sekreter" olsun. Tam olsun.
ülkücü - 2012-10-09 00:25:28

ADANADA RECAİ YILDIRIMIN ÇANTASINI TAŞIYARAK VEKİL OLAN MUHARREM VARLI ŞİMDİ NE YAPACAK ACABA ABİSİDE GİTTİ ŞİMDİ KİMİN ÇANTASINI TAŞIYACAK.CEYHANI İKİYE BÖLEREK VEKİL OLMUŞTU ABİSİ ÖYLE EMİR VERDİ.BU CEYHANDA BİLİNEN MEŞHUR DÖNÜK HASANIN TORUNUDUR DÖNÜK ÇUKUROVADA KİMLERE DENİR ARAŞTIRIN CEYHANDA KİME SORSANIZ BİLİR ERMENİDEN DÖNMEDİR DÖNÜK.ARTIK ERMENİ OYUNLARI OLMAYACAK.ŞİMDİDE DİVANA GİRMEYE ÇALIŞIYOR.GERÇİ ERMENİ OYUNU İYİ BİLİNİR BELKİDE BAŞARIR BÖYLECE ERMENİ DİVAN ÜYESİDE OLMUŞ OLUR

misafir - 2012-10-08 23:40:41
Röportaj enteresan. Bu röportajdan Anladığım şudur.: MHP kuşatılacak birileri ele geçirecek. Türkiye batacak. Bütün bunlar için Şevkat Çetin sessiz kalamazmış. Bu nedenle Şevkat Çetin Hem MHP'yi Hemde Türkiyeyi kurtarmaya karar vermiş. Şevkat Çetin yoksa MHP kuşatılacaksa o MHP'yi hemen kapatalım. Bu açıklama Genel Başkanada hakarettir. Ben olmasam sen de MHP de yok demektir. Şevkat Çetin olmadan Türkiye batacaksa biz o zaman hiç 5.000 yıllık milletiz ve devletiz demeyelim. O devlet zaten batar. MUhterem demekki Süpermen. Hem MHP yi kurtarıyor hemde Tütkiyeyi kurtarıyor. Yazık ülkücü akılla ancak bu kadar kafa yapılır.
alp karasungur - 2012-10-08 23:36:01
Partiyi kim kuşatmış? Kuşatılmış bir parti arayacaksa dönsün de geride kalan on yılın partisine baksın. Liboşlar ve dönekler partiyi tutmuş. Bir kaç dava adamı ise sus payı, vitrin süsü. MHP zaten dehlizde değil mi? Bunu on yıllık molada mı anlamış. Ülkücü hareketin bekası tehlikedeyse bu tehlikeye on yıl içinde kim düşürmüş?
alp karasungur - 2012-10-08 23:24:01
Devlet Bey'in davaya kattığı bir kişiyi söyleyemezsiniz. Hani 14 yıllık Genel Başkanlığın kadroları, nerede. Döndük yine Şevkat Başkana. İyi de bu kadro iflasını kim sorgulayacak? Bir kişi mi partiyi kurtaracak. Dava adamları hangi istasyonda ihanetle suçlanarak trenden indirildi. yerlerine liboşlardan kimler bindirildi. milletvekillerinden kimi tanıyorsunuz? İl teşkilatları siyasetten nasıl uzaklaştırıldı ve çelenk koyma ve kermes düzenleme makamı haline getirildi. Ocaklar şehitlerimizi anma günü düzenlemekten başka ne yapıyorlar? Allah aşkına uyanın ve etrafınıza bir bakın. Divan ve MYK boş kağıda imza atan menfaat merkezi oldu. Şevkat Başkan bunları düzeltecekse amenna, yoksa bina yıkılıyor altında kalır ve kimse kurtaramaz.
alp - 2012-10-08 21:45:46
Teşkilatçı yönünü kullanıp, açılımcıları ters köşe yapacak diye mi? haklısınız. Hoş geldiniz Şefkat çetin.
Alp Türker - 2012-10-08 21:14:07
Koray Beyin yanında kendisi gibi hayatı boyunca çizgisinde hiç kırıklık olmayan Ali Serdengeçti var, İman ve ahlak abidesi Halil İbrahim Oral var, Ülkü ve iman eri Nazif Okumuş var velhasılı İslam ahlak ve faziletini hayatının her yönüne nakşetmiş ülkücüler var, ahlak yoksunu alemcilere ise asla yer yok...ve insanlar bunu elbette takdir edeceklerdir...
karkın türkmeni - 2012-10-08 20:18:29
evet sefa şevkat çetin mhp satılık değildir.ab uyum yasalarını imzalayanlar,apoyu asamayanlar,kocayaylada direktifle seçim kararını alanlar,erciyes zafer kurultayını yaptırmayanlar kendilerine ülkücü değilde yol arkadaşı seçenler anapın ,dyp nin ve eski solu kalıntıları ve ataist generalleri genel sekreter yapanlar mhpgeleceğini ipotek altına alarak balgatta sevki sefada olanlar .ülkücü yerine masonları aday yapıp milletvekili seçenler,gayları ve lezbiyenleri savunanları,genelbaşkan yardımcısı seçip mhp genel merkezinde ağırlayanlar,kasetçilere partinin kasasını emenet edenler mhp yi bu duruma getirmiştir.değişim şarttır.sefa şevkat çetin siz değilmiiydiniz başbuğa bayrak açıp milliyetçi çizgi gazetesini çıkarıpta muhlefet olan,ayrıca milliyetçii çizgi gazetesinin finansörü kimdi.sizin mantığınıza göre sizde mhp yi satmaya geliyordunuz .kusura bakmayın ülkücüler uyandı artık.ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
ilerle - 2012-10-08 18:28:52
Devlet Beyin ekibini anlatan Kadir Kara kardeşim listeyi eksik bırakmış.Ülkü devleri Faruk Bal,Tunca Toskay,Semih Yalçın,özel kalem Ömer vs.Bunları ekip olarak kabul ediyorsan ekibi olmayana kurban olalım.
şamil - 2012-10-08 18:20:51
Şefkat Çetin " MHP ise zannettikleri gibi ticarethaneleri ya da zevkhaneleri değildir."derken büyük ihtimallet Devlet Beyin yardımcısı 10 adet kasetçiden bahsetmiş,Kasetçileri unutmamak lazım
ülkücü - 2012-10-08 18:19:57
SEMİH YALÇIN BAŞARISIZ KALDIYSA VE DE BAŞARISIZSA NEDEN TEŞKİLATIN BAŞINA GETİRİLDİ.DİVANIN BÜYÜK ÇOGUNLUGU KASETÇİ OLDU FİLM ÇEKİLDİ NASIL OLUYORDA BUNLARA GÖREV VERİLİYOR.BU DİVANI KİM SEÇİYOR.ADANA RECAİ YILDIRIM A TESLİM EDİLMİŞTİ AMA ONUDA KASETTE SEYRETTİK VE SAG SEÇMENE NE DEDİGİNİ UNUTMADIK.RECAİ Yİ DİVANA KİM SEÇTİ,TAYTAK I KİM SEÇTİ,ÇOBANOGLUNU KİM SEÇTİ.ÜMİT ŞAFAK I KİM SEÇTİ.PAÇACIYI KİM SEÇTİ.BÖLÜKBAŞINI KİM SEÇTİ.ARKADAŞLAR DİVANIN NEREDEYSE TAMAMI BÖYLE BUNLARI SAYIN BAHÇELİ SEÇMEDİDE BENMİ SEÇTİM.BİR HATA OLABİLİR AMA ON KİŞİDE AYNI OLAMAZKİ.RAKI ALEMİ KARI KIZ ALEMİ NEDİR BU YA.ŞİMDİKİ DİVANDA BAŞARISIZKİ ŞEFKAT ÇETİN GETİRİLİYOR.PEKİ BU DİVANI KİM SEÇTİ ASIL SORU BURDA.
Kadir kara - 2012-10-08 17:40:17

Bilge liderimizin yanında Şefkat bey var Koray beyin yanında kim var İddanız ülkücülük ise Örnekleyin.Ümit hocamı dediniz ?Aaaaa Kazanan her şekilde ülkücüler olsun...

zideni zidan - 2012-10-08 16:49:29

ÖRGÜTMÜ NE KARDEŞİM BU... ANAYASA MAHKEMESİ KAPATIR KARDEŞİM BU GÖRÜNTÜYLE BURAYI. BİR GLADYATÖR GİBİ. BURANIN YEGANE KORUYUCUSU BENİM DİYOR. POLAT ALEMDAR GİBİ. GERÇEK KURTLAR VADİSİ. GERÇEK POLAT.

EDİTÖRÜN NOTU: BAŞLIKTA KULLANDIĞINIZ İFADELERİ LÜTFEN DAHA DİKKATLİ SEÇİN

Kürsat - 2012-10-08 16:11:05
Sefkat Cetin eger basarili idi de neden 2002 yilindaki basarisizligin faturasi O´na kesildi.Anlasilan Devlet Bey artik miadini doldurdugunu anlamaya baslayinca tipki "Denize düsen yilana sarilir"misali,yillardir bu davaya hizmet etmis ve daha da ileriye götürmek isteyen kadrolara bu kadar camur atacak kadar tekrar "adamin adami olma"gibi hamasetleriyle Devlet Bey in kurtaricisi rolüne üstlenmistir.BIZ ARTIK PARTIDE YOL DEGIL DAVA ARKADASLARININ HEPSININ KUCAKLANDIGI TEK YUMRUK HALINE DÖNÜSÜMÜZÜ ARZULARIZ.Sen o kadar iyi teskilatciydin da neredesin ve sehitlerimizin mezarlari yapilmamis gidip kacini yaptirdin?Bu sözler malesef ÜGD eski genel baskanina yakismaz ve gülünc komik sifatlamalarinla fitneye sebep oluyorsun.Ülkücü delegeler Devlet Bey le artik bir adim ileriye gitmeyi birak,mevcutun kaybini anlayip,buraya kadar,daha fazlasini yapamayacagini anlamalidirlar.Bakin 50% oy almis iktidar partisi bile rehavete kapilmayip kendini yeniliyor.Sizler bunun gibi ortalikta yillarca kaybolmus zevata mi kulak vereceksiniz.? ÜLKÜCÜ HAREKET TEK CATI ALTINDA TOPLANMALIDIR:BU BIRLIGI KIM SAGLARSA IRADENIZ ORADA OLSUN
ERSOY ERDİNÇ - 2012-10-08 15:19:43

roportajı okudunuzda yazıyorsunuz yoksa okumadanmı yorum yapıyorsunuz anlaşılan şu ki sizlarde budavayı bir hiç gibi görüyor yada ŞEFKAT başkanın yazmış olduğu gibi bu davayı deyilde sizler kendi cıkar kotuk yada aklanma yeri gibi gördüğünüz su yüzüne cıkmıştır devlet beyle şefkat başkanın aralarında gecenlerden meden umacağınıza cıkında koray aydın beyin yanlışlarında hiç sözetmediniz anlaşılan şu ki bu davaya yanlış hata yapanlar birgün elbet hatalarının bedellerini öderler 4 kasımdan sonra hem partimizde hemde TÜRKİYEMİZDE çok şeyler değişecek kalın sağlıcakla

tolga - 2012-10-08 15:15:34
habererk sizlere yaziklar olsun birkez daha ispat ettiniz. Akp nin manivelasi oldugunuzu. cok yerinde bir yazi olmus siz ve sizingibilerin nasil partiyi parçalamak istediğinizi gözler onune sermiş. Allah Şefkat Çetin e kolaylik versin
TALHA - 2012-10-08 14:54:56
tam bir komedi.Yahu bu sözlerin artık piyasada alıcısı kalmadı.Bunlara bizim karnımız tok.10 yıldan beri ülkücü esnaf bitti,ülkücü bürokrat bitti.hepimiz ekmeğe muhtaç olduk.Bekleyin bu seçimde iktidarız,bu olmadı yine bekleyin.Bizler çoluk çocuğumuzun rızkını bu davaya harcarken,ooo birde baktık ki beyler lüks garsiniyerliklerinde keyif içinde jeep almalar falan.Şevkat bey sen boşver vatan millet edebiyatnı.Biz işimizi biliriz.
resul özen - 2012-10-08 14:51:02
devlet bey ş. çetinin yardımı yetmediyese başkaların da çağırabilr...... necati gültekin paşa yaşıyorsa eğer mesela onu çağırsın,
Diğer Haberler

EN ÇOK OKUNANLAR
habererk yayın çizgisini onaylıyormusunuz ?
Hayır Sert Buluyorum
Onaylıyorum
Eleştirel ve Analitik Bakışa Devam
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı