Bu haber 28 Mart 2013, Perşembe 02:03 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmralı Sürecine Suskun Kalan

AKP'nin sözde açılımla başladığı, Bebek Katili apo ilede pazarlıklar eklendi fakat başta Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in oğlu Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ olmak üzere AKP'nin milliyetçi vekillerinden de ses çıkmamaktadır.
İmralı Sürecine Suskun Kalan
Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in oğlu Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ, Alparslan TÜRKEŞ Vakfı'nın kurucuları arasında bu vakfın amacında " ALPARSLAN TÜRKEŞ’in hayatını, fikirlerini ideallerini ve sistemleştirdiği Türk Milliyetçiliği fikrini, tarihi seyri içerisinde bilimsel yöntemlerle araştırmak, incelemek, yazılı, sözlü ve görüntülü dökümanları toplamak ve kültürmerkezi ve müze kurmak, ayrıca kurulacak müzede ALPARSLAN TÜRKEŞ’in şahsi eşyalrının, eserlerinin, hakkında yazılmış kitap, belge, broşür, makale, haberler ile film, dia ve fotoğraflarının sergilenmesini sağlamak. " diye bir madde var.

 

Mensubu bulunduğu AKP'nin bunun aksini yaptığını düşünürsek ve özellikle TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ ve Her Türlü Milliyetçilik Ayaklarımın altındadır diyen bir Padişahı varken, serzenişte bulunmaması ve hatta basının önüne çıkıp bana anlatılan AKP ile şimdiki AKP arasında çok fark var, Babam Türkeş'in fikirlerini kimse ayaklar altına alamaz bu topraklar ebediyen TÜRK kalacak diyemeyecek kadar korkak ve basiretsizdir. Biz inanıyoruz ki böyle bir açıklama doğrultusunda bu camia onu bağrına basacaktır. 

 

Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in en çok kullandığı 3 sözden biri " Edep imanın dış görüntüsüdür " bir diğeride " Haddini bilmek"tir. Bugün AKP iktidarı ne "HADDİNİ BİLMEKTEDİR" ne de " EDEP YA HU diyecek fakat bir gram EDEP taşıyamayacak kadar yerlerde gezecek siyaset yapmaktadır ".

 

Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ'i bir aday olduğu dönemde bir de ipe sapa gelmeyen mankenle yüzerken basına yansıyan fotoğraflarını gördük. Onun haricinde fikri, ilmi veya siyasi hiç bir kelimesini duymadığımız Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ, AKP'nin bir oyuncağı ve adeta bir kuklası haline gelmiştir. 

 

Önemli olan susmak mı, susturulmak mı bilemiyoruz ama eğer susturuluyorsa işte o zaman suskun kalmaktan iki kat daha suçlu durumdadır. Hiç kimse zulme ve baskıya karşı boyun eğmemeli hele ki biz TÜRKLER, tarih sahnesine çıktığımız ilk günden bu yana hiç bir zaman baskılara, zulümlere ve soykırım çabalarına boyun eğmemiş bir toplumuz. Şayet böyle olmamış olsaydı bugün bu kadar bağımsız TÜRK DEVLETİ olmazdı.

 

Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ'e sesleniyoruz. Ey gidi Ahmet varsa susmana bir sebep, korktuğun bir neden ve işte bu nedenle susuyorsan, hayırsızların en büyüğüsün ama yok kabullendiysen Bebek Katili apo ile sende aynı masaya oturmayı ve kabullendiysen bu pazarlığın sonuçlarına, unutmaki tarih hainleri ve şarlatanları affetmez , asla da hatırlamaz.

 

Haberin Videosu

 
Yazdır Paylaş
Duran EKICI - 2013-03-27 11:02:52
Ahmet bey kardesim,sunu unutmaki,bu ortaklik ettigin zihniyet,bir gün rahmetli babani ve ülkücüleri hatta Mhp yide listesine alacak ve kendilerine göre hesap soaracaktir
ozancengiz - 2013-03-27 10:51:27
Biz babasının kestiği tırnağı yere atmaz toprağa gömerdik lakin ne çare.Çok üzgün ve halsiz bir durum.
O.Ö.Elmas - 2013-03-27 10:36:09
Ülkücü olanın , Türk milliyetçiliğini ayaklar altında ezdiğini açıklayan AKP de işi ne ?rnBir sürü ülkücü milletvekili var Akp de ve susuyor.menfaat daha tatlı demek.Tarih onlara da soracak elbet nedenini .
eyup karsavran - 2013-03-27 10:16:30
Evet tarih ahmet kutalmisi altin harflerle yazicak..Eger Bu bolunme surecine ses cikarmayip hala akp de devam ederse Tarihe altin harflerle Ihanet sebekesinin ortaklarindan biri diye yazilacak..Kimin oglu kimin kizi olursa olsun farketmez..Sadece sahislarin yaptiklari onemli.Basbugun buyuklugu vatanseverligi liderligi baskadir.Biz ahmet kutalmisi elestirirken Basbugumuzu elestirmiyoruz.Boyle bir babadan Nasiplenememis evladi elestiriyoruz..Bahceli sunu yapmis yada yapmamis.Suan zamanimizi Kendimizle harcayacak vaktimiz yok.Zamani gelince Bahcelide gidecektir.Bu dunya kimseye kalmadigi gibi onada kalmayacak..Herkes yaptigi hatanin farkinda..
ahmet - 2013-03-27 10:02:25
başbuğun cocuklarının ve son eşlerinin soyadlarını değişmeleri lazım o soyadı taşıyamıyorlar hal ve hareketleri ile koca bir camiaya zarar veriyorlar.
Mehmet Avcı - 2013-03-27 06:27:59
Sanki Türkeş Ailesiile anadoludaki ülkücüler önceden aynı mı düşünüyordu? Uyanan kardeşim bunların partisi pırtısı yok..Particiliği tabu yapan sizsiniz.
Ayyuce Turkes - 2013-03-27 04:19:43

Agzi olan konusuyor.. Sizin Ahmet Kutalmis Turkes hakkinda soylediklerinize yalnizca guluyoruz. Ne kadar da merakliymissiniz Ahmet'in yok etmeye.. Tabii meyveli agac taslanir. Siz once 1999 da Sayin Bahcelinin Aponun idaminin ertelenmesine neden imza atti onun hesabini sorun. Biz nerde oldugumuzu ve ne yaptigimizi cok iyi biliyoruz ve bu vatanin tek kum tanesi icin canimizi vermeye herzaman haziriz. Konusmak kolay ama onemli olan dogru zamanda dogruyu yapmaktir ve dogruyu soylemektir. Tarih Ahmet Kutalmis Turkesi de altin harflerle yazacaktir..

Hüseyin Terme - 2013-03-26 22:41:57
Bence bu arkadaş sapla samanı biir birine karıştırmış. Abisi ayrı bir karakter onuda sevmem ama en azından babasının davasını devam ettiriyor veya şöyle diyelim Türk Milliyetçiliğine ve Atasına sahip çıkıyor bugün rahmetli mezardan çıkıp gelse bunun kemiklerini kırardı. unutmayalım sürüden ayrılanı kurt kapar. İt ürür kervan yürür
Ozan Senbudak - 2013-03-26 22:30:31
Ahmet'i ankaradan tanırım şahsen ben Türkeşin oğlu olduğunu sonradan öğrendim çünkü ülkücülük le hiç bağdaşmıyacak karakterde biri, çok dengesiz belki yaşadıkları belkide böyle yüce bir babanın oğlu olma kompleksi onu baya bir dengesiz yapmış. saçları çok uzundu bu arkadaşın ve inanılmaz kızlarla içli dışlı garip bir çocuktu.
Diğer Haberler

EN ÇOK OKUNANLAR
habererk yayın çizgisini onaylıyormusunuz ?
Hayır Sert Buluyorum
Onaylıyorum
Eleştirel ve Analitik Bakışa Devam
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı