Bu haber 28 Ocak 2011, Cuma 12:58 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DOĞRU HABER GAZETESİ HİZBULLAH'INMI?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doğru Haber Gazetesi'nin Esenler'de bulunan binasına baskın düzenledi.
DOĞRU HABER GAZETESİ HİZBULLAH'INMI?
 İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doğru Haber Gazetesi'nin Esenler'de bulunan binasına baskın düzenledi. 2 kişinin gözaltına alındığı operasyonda polisin incelemeleri sürerken, gazetenin Haber Müdürü İbrahim Toprak, "Hizbullah'ın yayın organı olduğumuz gerekçesiyle baskın düzenlemişler" dedi. 
Ekipler, sabah saatlerinde Esenler'deki gazete binasına geldi. Operasyon kapsamında çok sayıda dosya ve bilgisayarlarda inceleme yapıldığı, Hizbullah Ana Savunmalar ve Cemalim isimli kitaplara da el konulduğu öğrenildi. Ekipler, 2 gazete çalışanını gözaltına alarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Öte yandan, gazete ile bağlantılı olduğu öne sürülen bir derneğe de sabah saatlerinde baskın düzenlendiği öğrenildi. 
Operasyon devam ettiği sırada dışarıda bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan Doğru Haber Gazetesi Haber Müdürü İbrahim Toprak, "Sabah 05.30 sıralarında dağıtıcı arkadaşlarımız buradayken bir operasyon gerçekleşti. Ağır silahlarla içeriye girmişler. Arkadaşlarımız çok korkmuş. Bizim sesimizi kısmak istiyorlar. Bu, basına yapılan bir baltalamadır. Biz Doğru Haber Gazetesi olarak her zaman mazlumun, insan haklarının yanında olduk. Şu anda binada yapılan aramalarda bilgisayarlara, hard disklere,
fotoğraflara el konuldu. Hatta çok ilginçtir ki, çekilen hatıra fotoğraflarına bile el koydular. Hizbullah'ın yayın organı olduğumuz gerekçesiyle baskın düzenlemişler. Gözaltında olan arkadaşlarımız var. Binadaki araştırmalar devam ediyor" dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler

EN ÇOK OKUNANLAR
habererk yayın çizgisini onaylıyormusunuz ?
Hayır Sert Buluyorum
Onaylıyorum
Eleştirel ve Analitik Bakışa Devam
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı