Lütfen bekleyin..

Refik KESER

EĞER SADİ SOMUNCUOĞLU CUMHURBAŞKANI OLSAYDI ?

Daha gençlik çağlarında, yalın ayak gibi yırtık ayakkabıyla, omuzu içlik, yakası yenik, kol uçları eskimiş orlon kazakla üşüyerek camı kırık ülkü ocaklarının sevgi ve dayanışma sıcaklığında ülküdaş korosuyla söylediğimiz Çankaya yokuşunda balam,Asya'nın bozkurtları, gönüllerde aynı ülkü,Tanrı korusun Türk'ü diyerek söylediğimiz marş'ın gerçekleştiğini görecektik.
               Dursun Önkuzu'nun, Ercüment Yahnici'nin ve Tüm şehitlerin ruhları şad olacaktı.
               1978 yılı Büyük Tandoğan Yürüyüşü amacına ulaşacaktı...1944'lerin tabutlukların da başlayan çilelerin ilk semeresi,ödülü alınacaktı...Ülkücülere güven gelecekti...
              Çankaya'da Şeyh Hamüdündini Aksarayi hazretlerinin yani somuncu babanın kuşaklar ötesi torunu kale gibi Türk'çü,Ülkücü bir aksaçlı Çankaya'da, Anadolu ve Dünya Türklüğünün güvencesi olarak oturacaktı.
              Sefa Şevkat Çetin'in dolduruşuyla gaza gelen bir sarhoşun kendi yaşında oğlu bulunan,1980 öncesi efsane devine küfürler ve hakaretler dolusu bir cinnetle saldırmasaydı, saldırtılmasaydı şimdi "KÜRDİSTAN " teraneleri dinlenilmeyecekti.
              Paşalar düzmece iddianamelerle içeri doldurulmayacak,Çözüm süreci adı altında ekranlardan akil tipler sokaklarda arzı endam edemeyeceklerdi.
              Başkomutan olan Cumhurbaşkanı askeri Irak sınırından çekmeyecekti...
              TBMM den geçen yasaların Türk Milletinin aleyhine olanlarını veto edecek,gerekirse de yüksek mahkemeye dava açacaktı...
              Orta yerde BDP li vekiller açıkça bölünme naraları atamayacak,salyalarını akıtamayacaklardı...
              İmralı görüşmeleri açık seçik bölünme mesajlarının alınarak,Kandil, Erbil, Ankara, arasında postacılık yapan alçakların zevkine alet edilmeyecekti.
             Vatansever aydınlar Çankaya himayesinde olacak ve aldıkları resmi destekle açıkça ortaya çıkarak tavır koyacaklardı.
            ABD-AB Büyükelçileri istedikleri gibi Mersin-Adana-İskenderun-Diyarbakır gezerek azıklıklar ve diğer dini önderlerle sinsi görüşmeler yapamayacaklardı.
            Milli İstihbarat, Jitem, Askeri istihbarat emin ellerde olacaktı.
            YSK ve yüksek Yargı İle YÖK ile diplomatların atanmalarına müdahil olunacak,değerli ülkücü aydınlar Rektör ve Dekan olarak değerlendirilecek,Özel Üniversitelere frenleme getirilecekti...
           İllerde Valiler,İlçelerde Kaymakamlar şahısların değil devletin görevlisi olacaklardı...
           Gerektiğinde yetkilerini kullanarak TBMM'yi fes edecek veya içinde bulunulan sıkıntıları seçim kararıyla yada yetkilerini kullanarak bertaraf edecekti.
           Asla Barzani bu hadsizliği yapamayacaktı.
           Suriye krizi yaşanmayacaktı,Arap baharına müdahil olmayacaktık.
           Türk Devlet ve akraba topluluklarla ilişkilerimize yeni bir ivme kazandırılacak,aramız düzelecek,Kerkük ve Doğu Türkistan, Kırım, Batı Trakya dış Türkler güvende olacaklardı.
           Türk kimliği üzerinde tartışmalar yaşanmayacak, Ne mutlu Türk'ün diyene yazıları yerinde kalacak,Andımız kaldırılmayacaktı.
           Kürtçe resmi dil olmayacak,tabelalar,ilçe,Şehir ve köy isimleriyle,kurum adları değiştirilemeyecekti.
           Kriptolular ortada Türkçe isim ve soy isimle gezerek,ata dinlerini gizleyerek Müslüman görünümüne bürünüp Devlete sızamayacaklardı.
           Türkiye ABD için komşularıyla sorun yaşamayacaktı,Ülkeme ÖSO, EL-KAİDE-HİZBULLAH dolamayacaktı.
          PKK-KCK ve İngiliz Muhibbi Tarikatlerin bir kısmı ortaya çıkamayacaktı.
          Ekranlar ihanet kokmayacak,Terör örgütü dağlarım da kamp yapar gibi tatil yapamayacak,Olay çıkaranlar polis karakolu ve lojman yakarken polise müdahil olun denecek ve seyretmeyecekti.
          Askerimin siperlerinin 1 km ötesinden sürü halinde PKK militanları devlet güvencesiyle gecemeyecekti.
          Türk Milletinin çıkarına olmayan hiç bir yasa Çankaya'dan geçemeyecekti.
          Basın ve STK'lar kendine gelecek,uzman kimliğine bürünmüş yabancı servis elemanları Milli istihbarat karşı casusluk birimlerinde derdest edilerek milletin kanına girmelerinin önüne geçilecekti.
          Bu kanser vücuda yayılamayacak erken teşhis ve doğru tedaviyle daha başladığı organda imha edilerek lazer kemoterapisine tutularak ülkem sağlıklı bir yapıya kavuşacaktı.
         Devlet itibarını bulacak,ABD-AB bize gelecekti.
         Türk Milletine aykırı her ses ve proje Cumhurbaşkanlığı teftişine tabi tutulacak Devlet Denetleme Kurulu çalıştırılacak Yüksek yargı keyfi karar alamayacaktı...Türk Mahkemeleri Roma ARENALARINDAKİ GLADYATÖRLERİN GALİP GELENİNE, ROMA İMPARATORLARININ ölüm emri verdiği sağ el başparmağı aşağıysa öldür,yukarıysa bırak şeklinde tecelli etmeyecekti.Adalet tez verilecek geçiktirilmeyecekti.
Vatansever yazarlar, sanatçılar devlet sanatçısı olacak.Akiller buna cesaret edemeyecek, Örtülü ödenekten Kerkük nasibini alacaktı.Kürtler Kerkük'te kıyım yapamayacaktı..
            Daha onlarca gerekçe yazabilirim unuttuklarımı dostlarımdan altına yorum olarak eklemelerini rica ediyorum..
            Ey Devlet Bahçeli ve Sefa Şefkat Çetin,Cemal Enginyurt işte Türk Milletine ve Devletine verdiğiniz bu zarar ve hasar yeter sizin.Başka söze ne gerek var.Umarım şimdi mutlusunuzdur görevini yapmanın huzuru vardır sizlerde...Yazıklar olsun....Bu günün gelinen noktanın tek sorumlusu sizlersiniz, ayrıca aldığınız erken seçim kararı...Teşkilatları kapatın bakalım..Yarın sığınacağınız neresi kalacak....Göreceğiz bunu...

  • Bu haberi paylaşın:
Yazarın Diğer Yazıları
224 gün önce
224 gün önce
361 gün önce
452 gün önce
300x250
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
Genel Seçimde Oyunuzu Hangi Partiye Vereceksiniz
batmanhaberler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=