76 Ilde son 4 günde ruhsatsız silah Taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen mercek operasyonlarında 1212 ruhsatsız tabanca 167 Kaçak kurusıkı tabanca 44 uzun namlulu tüfek 225 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi 1858 Şüpheli Şahıs Göz Altına Alındı .

 Ali Yerlikaya X hesabından yaptığı paylaşımda: Aziz Milletimiz Müsterih Olsun; Ruhsatsız Silah Temin Edenlerle de Silah Kaçakçılarıyla da Mücadelemiz Kararlılıkla Sürecek.

İl Emniyet Müdürlüklerimiz ve İl Jandarma Komutanlıklarımız tarafından; İstanbul, Adana, İzmir, Diyarbakır, Bursa, Mersin, Gaziantep, Konya, Ankara, Şanlıurfa, Kocaeli, Hatay, Samsun, Antalya, Sakarya, Tekirdağ, Elazığ, Kastamonu, Malatya, Denizli, Balıkesir, Batman, Osmaniye, Eskişehir, Aydın, Çanakkale, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Adıyaman, Niğde, Rize, Çorum, Kırıkkale, Şırnak, Trabzon, Aksaray, Kayseri, Kırklareli, Sivas, Tokat, Van, Yalova, Afyonkarahisar, Düzce, Erzincan, Erzurum, Giresun, Muş, Bolu, Kars, Kilis, Muğla, Nevşehir, Uşak, Zonguldak, Ağrı, Amasya, Bartın, Bingöl, Bitlis, Edirne, Karaman, Kırşehir, Kütahya, Ordu, Siirt, Sinop, Artvin, Bilecik, Çankırı, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Karabük ve Yozgat’ ta yapılan operasyonlarda 1212  ruhsatsız tabanca yakalandı. Bazı şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

İstanbul'da 285tabanca 9 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 358 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Adana’da 139tabanca, 5 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 272  şüpheli şahıs gözaltına alındı.

İzmir’de 82 tabanca ele geçirildi. 91 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Diyarbakır’da 58tabanca, 7uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 71 şüpheli silah kaçakçısı gözaltına alındı.

Bursa’da 49 tabanca, 1 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 74 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Mersin’de 48,tabanca ele geçirildi. 70,şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.dedi.

Editör: Habererk Com