ABD'de seçim mağlubiyetini kabul etmeyen Trump destekçilerinin kongre binasını bastığı tarihi günde dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

ABD'de seçim mağlubiyetini kabul etmeyen Trump destekçilerinin kongre binasını bastığı tarihi günde borsada silah şirketi hisselerinde yüzde 20'ye yaklaşan artışlar görüldü.

ABD’de başkent Washington DC’de bulunan kongre binasının Başkan Donald Trump’ın destekçileri tarafından basıldığı tarihi günde silah şirketlerinin hisselerindeki yükseliş dikkat çekti.

Bireysel silahlanmanın çok yaygın olduğu ülkede dün önde gelen silah şirketlerinin hisseleri yükseldi.

Atış sporu malzemeleri üreten Vista Outdoor şirketi hisseleri de ralli yapanlar arasında yer aldı. Mühimmat da satan bu şirketin hisseleri de günü yüzde 15,21’lik yükselişle kapattı.

TERÖRİST FETTULLAH GÜLEN ÖLÜYOR! TERÖRİST FETTULLAH GÜLEN ÖLÜYOR!

BORSA YÜKSELDİ

Demokratların Senato’da çoğunluğu ele geçirmesinin yeni ve daha büyük mali teşvik paketlerini gündeme getireceği beklentisi, borsalarda yükselişi getirdi.

Demokratların çoğunluğu ele geçirmesiyle Senato’nun vergi ve rekabete ilişkin düzenlemeler yapabileceği beklentisiyle Facebook, Twitter ve Amazon gibi şirketlerin hisselerinde sert düşüşler görüldü.