İktidara yakın Hürriyet  gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyaretinde teşkilatlarına "seçimlerde oy oranını artırın, iç tartışmaları bir kenara bırakın, birbirinize kenetlenin" talitamı verdiğini yazdı.

Bugünkü yazısının bir kısmında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin teşkilatına yönelik yaptığı konuşmayı aktaran Selvi, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Abdülkadir Selvi'nin Erdoğan'ın 2023 seçimlerine yönelik mesajlarını da içeren o yazısı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’da AK Parti teşkilatlarıyla bir toplantı yapmıştı. 2023 seçimlerine yönelik mesajlarını burada veriyor. İlçelere aldıkları oy oranını soruyor. Örneğin Altınordu ilçesi. “Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 76, milletvekili seçiminde yüzde 56 aldık” diye yanıt veriyor.

Erdoğan, 'O yüzde 76’yı 80’e çıkarın. Milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı seçimini birbirinden ayırmayın. Milletvekili seçiminde de oy oranını artırın. Bu saatten sonra seçimlere çalışın. İç tartışmaları bir kenara bırakın, birbirinize kenetlenin, seçime çalışın' diye talimat veriyor."

Editör: Yadigar Hanım