Sina Koloğlu, Yeşilçam’ın efsane filmlerinden olan ve başrollerinde Adile Naşit ve Münir Özkul’un yer aldığı Gülen Gözler adlı filmin Pazar günkü yayınında sansüre uğradığını ifade etti.

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde "Adile Naşit sansürü" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Sina Koloğlu, Yeşilçam’ın efsane filmlerinden olan ve başrollerinde Adile Naşit ve Münir Özkul’un yer aldığı Gülen Gözler adlı filmin Pazar günkü yayınında sansüre uğradığını belirtti.

Pazar akşamı Show Show TV'de ekrana gelen filmde, Koloğlu, içki içilen bir sahnenin komple atıldığını ifade etti. 

Sahnenin içkiye özendirmediğinin altını çizen Koloğlu, "Bunca yıldır yayınlanır bu sahne kesilmeden. Naşit’i izleyip de ‘alkolik olan’ var mıdır acaba? Bu sahne kesilmese ceza mı gelecek? Hani ‘ne olur ne olmaz’ durumu... Bu o kadar çoğaldı ki... Mahalle baskısı mı diyorlar adına! Böyle yayınlanacaksa, gerçekten yayınlamayın, bütün kanallar için geçerli" diye belirtti.

Sina Koloğlu'nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"40 yıllık ‘Gülen Gözler’ filminin de sansürleneceğini düşünülebilir miydiniz? Hani ‘sıcak aile, sıcak yuva’ filmlerinin şahı ‘Gülen Gözler’...

Göbeklitepe'deki sır... 7 bin kilometre taşınmış Göbeklitepe'deki sır... 7 bin kilometre taşınmış

Hani Adile Naşit-Münir Özkul’un birlikte rol aldığı film... Yapımda, kızlar dertli ve odalarında içiyorlar arabesk müzikler eşliğinde... Adile Naşit giriyor odaya ve şöyle konuşuyor: “Gecenin bir yarısı çığlık çığlığa şarkı söylenir mi? Babanız gönderdi. “Artık zıbarıp yatsınlar” diyor.” Sonra “Aaaa içki de içiyorlar. Nane likörü bayılırım” diye devam edip likörü fondip yapıyor.

EĞLENCELİ BİR SAHNE

Sahnenin içkiye özendirdiği filan yok. Eğlenceli bir sahne aslında.

Pazar akşamı baktık, olduğu gibi gitmiş sahne. 70’li yılların filmidir. Dedik ya, ‘ailece oturup izlenecek’ yapımların başındadır. Bunca yıldır yayınlanır bu sahne kesilmeden. Naşit’i izleyip de ‘alkolik olan’ var mıdır acaba? Bu sahne kesilmese ceza mı gelecek? Hani ‘ne olur ne olmaz’ durumu... Bu o kadar çoğaldı ki...

Mahalle baskısı mı diyorlar adına! Böyle yayınlanacaksa, gerçekten yayınlamayın, bütün kanallar için geçerli."