WFP Afganistan Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Afganistan'ı kasıp kavuran sel felaketi Baglan'da 344  kişinin ölümüne, 1600 kişinin yaralanmasına ve1000'den fazla evin yıkılmasına yol açtı.

Taliban yönetimi, Afganistan'ın kuzeyinde meydana gelen sel felaketinde yaşanan kayıpların büyüklüğünü açıkladı. Bugün yapılan bir açıklamada, sel felaketinde ölenlerin sayısının 344'e yükseldiği ve bin 600'den fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Ülkenin kuzeyinde etkili olan şiddetli yağışlar ve sel suları, birçok bölgede büyük hasara ve can kaybına neden oldu. Taliban yetkilileri, felaketin etkilediği bölgelerde kurtarma ve yardım operasyonlarının devam ettiğini bildirdi.

Afganistan hükümeti ve uluslararası yardım kuruluşları, selzedelere acil yardım ve destek sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, afet bölgesine erişimde yaşanan zorluklar ve altyapıdaki hasar, kurtarma çalışmalarını zorlaştırıyor.

Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin ön rapor yayımlandı Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin ön rapor yayımlandı

Editör: Habererk Com