AKP Gençlik Kolları’ndan Türk ambargolu 'Sen kimsin' videosu!

Habererk- Haber Merkezi

AKP Gençlik Kolları'nın Resmi Twitter hesabından paylaştığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün adına yer verilmeyen "Sen kimsin?" videosuna çarpıcı yanıtlar geldi.
AKP Gençlik Kolları'nın resmi Twitter hesabından paylaştığı "Sen kimsin?" videosu gündem oldu.

'Sen kimsin?' sorusuyla başlayan videoda verilen cevaplar arasında Selahattin Eyyubi'den Muhammet Fatih Safitürk'e, Yasin Börü'den Musab Bin Umeyr'e kadar birçok isim sayıldı. Ancak Türk kelimesini kullanmaktan dahi çekindiler.

Son isim olarak "Ümmetin umudusun, Recep Tayyip Erdoğan'sın" denilen videoda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ise yalnızca at üstünde bir silüeti yansıtıldı ancak adını anmaktan geri duruldu. Ayrıca videoda Türk Tarihi’nde yer alan “MeteHan’a, Teoman’a, Kürşad’a, İsmet İnönü’ye ve daha onlarca şanlı Türk şahsiyetlerine yer verilmedi. Türk kelimesine ambargo uygulanan bu video, vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları Twitter’da akım başlattılar ve iktidara hatırlatmalar yaparak eleştirilerde bulundular.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ
Videoya gelen tepkiler de çarpıcı oldu. Sosyal medya kullanıcıları, 'Sen kimsin?' sorusuna "Ben cebine para sıkıştırdığınız kanser hastası Dilek’im", "Ben, sahte delillerle hayatı çalınan, “Ergenekon’un kasası” diye ölüme terkedilen Kuddusi Okkır’ım! İftiralara karşı canından vazgeçen Yarbay Ali Tatar’ım! “Bir kereden bir şey olmaz” diye aklanan Ensar’daki mağdur çocuklarım!", "Ben Merve Çavdar’ım. Atanamadığım için tüm hayallerimle birlikte bende 25 yaşımda soldum.." ifadeleriyle yanıt verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.