DEM Partili Başkan tutuklandı DEM Partili Başkan tutuklandı

AKP Mardin İl Başkanı Vahap Alma'nın istifa ettiği duyuruldu. 23 Mart 2023'ten itibaren AKP Mardin İl Başkanlığı görevini yürüten Vahap Alma, bir toplantı sonrasında görevinden ayrılma kararını aldığını ve bu kararın parti genel merkezi tarafından da onaylandığını ifade etti.

Görev süresi boyunca katkıda bulunanlara minnettarlığını belirten Alma, "23 Mart 2023'ten beri büyük bir gurur ve onurla sürdürdüğüm AK Parti Mardin İl Başkanlığından, Cumhurbaşkanımız ve genel merkezimizin işlerini kolaylaştırmak niyetiyle istifa etme talebim, yapılan görüşmeler neticesinde kabul gördü. Bu görevi bana layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e şükranlarımı sunuyorum.

Gösterişten uzak, işini dürüstçe yapmaya çalışan biri olarak siz değerli dostlarımdan af diliyorum. Hepimizin birbirimizle güzel anıları var. Zor zamanlarda bile neşemizi ve umudumuzu kaybetmedik. Sizden memnunum ve Allah'ın da sizden memnun olmasını diliyorum. Unutmayın, bu ne bir başlangıç ne de bir son. Hangi görev verilirse verilsin, ne istenirse istensin, liderimizin ve partimizin yanında yer alarak göreve hazırız. Sağlık ve esenlik içinde kalın. Allah'a emanet olun." şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA