Batman'da Hasankeyf Belediyesi'nin AKP Meclis Üyesi Abdullah Tarhan, işe alımlarda yaptığı iltimasları itiraf ederek, Hasankeyfli gençlerden özür diledi. Partisinde bulunan ilçe yöneticisi akrabalarının işe alındığını belirten Tarhan partisinden istifa etti.

İstifasını yazılı açıklama ile duyuran Tarhan, ıslak imzalı gazetecilerle de paylaştı. Mektubunda ilçe yönetiminin akrabalarını belediyede işe aldığını söyleyen Tarhan, "Hasankeyf AKP ilçe teşkilatında yer alan yöneticiler, adeta aile şirketi kurdu. İlçeye ayrılan bütün kadroların aile fertleri arasında dağıtıldı. AK Parti'yi sıfırladılar" dedi.

Parti içinde yaşanılanları il başkanlığı ve milletvekillerine de anlattığını belirten Tarhan mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Son zamanlarda AK Partili belediye başkanımız ve AK Parti ilçe başkanımız aile şirketi kurup ilçeye gelen kadrolar olsun, iş olsun bunlar ‘Bu kardeşim, bu amcamın oğlu, bu yeğenimdir’ diyerek hepsini işe yerleştirmişler. Bu da hem seçmenlerde hem de vatandaşlar arasında büyük bir rahatsızlık yaratmıştır. AK Partiyi sıfır hale getirmişlerdir. Hasankeyf’te yeni yerleşim yerine geldik hiçbir Hasankeyflinin bir karış toprağı yok. 450-500’e yakın gencimiz işsiz güçsüz olurken bu yöneticilerimiz akrabalarını, kardeşlerini yeğenlerini işe yerleştirmişlerdir. Bunu defalarca sayın milletvekilimize, il başkanımıza, İl koordinatörümüze ve bölge koordinatörümüze defalarca durumu söylememe rağmen bu duruma müdahale etmemişlerdir.

Cumhurbaşkanımızın partisini böyle olumsuz şeylerle küçük düşüren Batman yönetiminden yani AK Parti'den istifa etmiş bulunmaktayım. Bu günden sonra Hasankeyfli hemşehrilerim ve gençlerimizin yanında olacağım. Bu güne kadar bu olaylardan dolayı partiden ayrılmadığımdan dolayı gençlerimizden özür dilerim."

İşte o mektup

Editör: Yadigar Hanım