14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerden istifaalar sürüyor. Son olarak Bitlis'te Tatvan Belediyesi'nin AKP'li meclis üyeleri zehir zemberek sözlerle istifa etti.

Tatvan Belediyesi meclis üyeleri Cezmi Taşdemir ve Nedim Balkın, AKP'li belediyenin şahsi işleri öncelediğini savunarak partiden istifa ettiklerini duyurdu. Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani’nin istişare ve ortak akla önem vermediğini, halkın sorunlarından ziyade kendi şahsi çevresinin işlerini öncelediğini vurgulayan Taşdemir, AKP’nin çözüm kabiliyetinin sona erdiğini vurguladı.

Taşdemir, “2019 mahalli idareler seçiminde Tatvan Belediye Başkanlığı AK Parti Meclis üyesi olarak seçilmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar Tatvan halkının sorunlarının çözümü için mecliste elimizden geldiği kadar katkı sunmaya çalıştık. Belediye başkanının istişare ve ortak akıla önem vermeyişi, Tatvan halkının sorunlarının çözümünden çok kendi ve çevresinin şahsi işlerini öncelemesi, meclisteki üyelerin düşünce ve çözümlerini göz önüne almayışı nedeniyle kendileriyle çalışma imkanımız kalmamıştır.” dedi.

gjnhg.jpg

“USULSÜZLÜKLERİ ÖNLEMEK İSTERKEN PASİFİZE EDİLDİK”

Belediyede yapılan usulsüz işlemleri engellemeye ve kamunun menfaatini gözetmeye çalışmaları nedeniyle pasifize edilmeleri için yönetimin her yola başvurduğuna dikkat çeken Taşdemir, "Geldiğimiz süreç içerisinde AK Parti’nin sorun çözme kabiliyeti sona ermiştir. Yapılan tüm usulsüzlükleri kendilerine bildirmemize rağmen hiçbir şekilde müdahale edilmemiş tam tersine yapılan usulsüzlüklere göz yumulmuştur. Bu da belediye yönetimini cesaretlendirmiştir. Yapılan usulsüzlük ve hukuksuzlukların ortağı olmak istemiyoruz. Bugüne kadar belediye içinde buna karşı yapmış olduğumuz mücadeleyi belediye meclis üyesi olarak devem ettireceğiz. Bu sebeplerle AK Parti üyeliğinden ve AK Parti meclis üyeliğinden istifa ediyoruz. Şimdilik bağımsız olarak belediye meclis üyeliğini devam ettireceğiz.” diye konuştu.

Editör: Yadigar Hanım