AKP'li belediyedeki yolsuzlukları savcıya anlattığı için kovulan zabıta konuştu.

AKP’li Ekinözü Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan Ahmet Yardımcı, savcılığa giderek tespit ettiği yolsuzluk ve usulsüzlükleri belgeleriyle anlattı.

Bu vize vatandaşları canından bıktırdı! Hem soygun hem çileye dönüştü! Bu vize vatandaşları canından bıktırdı! Hem soygun hem çileye dönüştü!

Belediye Başkanı Bilal Eke hakkında şikâyetçi olduğu için işinden kovuldu.

Ahmet Yardımcı yaşadıklarını anlattı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, 6.5 yıldır zabıta olarak çalışan Yardımcı’nın 15 Ekim tarihli iş akdinin feshedildiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

“…Şartları taşımadığınız halde 21/05/2015 tarihinde Ekinözü Belediyesi'ne uzman erbaşların 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92. Maddesi hükmünden yararlandırılarak sehven açıktan atamanız yapılmıştır. 15/10/2021 tarihi itibari ile atamanıza ilişkin idari işlem geri alınarak Ekinözü Belediyesi ile ilişiğiniz kesilmiştir.”

İŞTE İŞİNDEN OLAN YARDIMCI'NIN ANLATTIKLARI;

“2011 yılında TSK'da sözleşmeli er olarak başladım. Mart 2015'te TSK'dan ayrıldım. Belediyeye girmek için dilekçe verdim. 6.5 yıl boyunca çalıştım. Mevcut başkanını usulsüzlüklerini savcılığa anlattıktan sonra çıkışımı verdi.

İş akdimi fesh ettikleri belgede ‘sehven' diyor, bu evrak sahteciliği demektir. Bölge idare mahkemesine gitmeyi düşünüyorum. Ben bu yolsuzlukları ortaya çıkardıktan sonra bunlar oldu. Bu tür usulsüzlük, yolsuzluğu kim yaparsa yapsın benim görüşüm değişmez. Babam olsun yine aynısını yaparım. Pişman değilim. İçim rahat. 2 çocuğum var. Eşim ev hanımı. Şimdi illaki geçim derdimiz olacak.”