AKP eski Bursa Milletvekili ve Karar Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Ocaktan, iktidarın çaresiz olduğunu belirterek, muhalefeti itibarsızlaştırmayı hedefleyen politikalara devam edeceğini söyledi.

“O DA BİZİM GİBİ SADECE SEYREDİYOR”

Ocaktan, “İktidar, politik hatalarıyla yüzleşebilir mi?” başlıklı yazısında “İktidar da çaresiz. Zira dövizin çılgın yükselişini izah edemiyor, hayat pahalılığına, her gün artan enflasyona, 10 milyona yaklaşan işsizlere çözüm üretemediği için o da bizim gibi sadece seyrediyor.” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKŞEHİRLERİ KAYBETTİREN HATALARLA YÜZLEŞMEK YERİNE...”

“Muhtemelen iktidar, 2023 seçimlerini kaybetme pahasına kendisine büyükşehirleri kaybettiren politik hatalarıyla yüzleşmek yerine muhalefeti itibarsızlaştırmayı hedefleyen kötücül siyaset dilini kullanmaya devam edecektir.” diye yazan Ocaktan, şöyle devam etti:

“TÜRKİYE'YE DE ZAMAN VE ENERJİ KAYBETTİRİYOR”

“Maalesef siyaseti her gün biraz daha aşağıya çeken bu kalitesiz ve kötücül dil sadece siyasetin itibarını düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’ye de zaman ve enerji kaybettiriyor. Ne yazık ki bu ülkede yaşayan bireyler olarak olup bitenleri çaresizce seyretmekten başka bir şey gelmiyor elimizden…

“İKTİDAR ÇARESİZ”

Aslında iktidar da çaresiz. Zira dövizin çılgın yükselişini izah edemiyor, hayat pahalılığına, her gün artan enflasyona, 10 milyona yaklaşan işsizlere çözüm üretemediği için o da bizim gibi sadece seyrediyor. Şimdilik elinden gelen tek çözüm; komplo teorileri üretmek, ya da yeni teröristler icat etmek...”