AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili, KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın, Habertürk'te katıldığı programda 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin sözleri gündem yarattı. Prof. Dr. Bağlı, insanların 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yüksek katlı apartmanlara çıkarak F-16'lara kafa atıp şehit olduklarını söyledi.

AKP'li Prof. Dr. Bağlı,  Serap Belet ile Gündem programında “FETÖ terör örgütü darbeye kalkıştığı zaman ilk defa toplum kimsenin tahmin edemeyeceği ve öngöremeyeceği şekilde büyük bir kahraman destanı yazarak inanılmaz başarı elde etti. 15 Temmuz gecesi insanlar, 11. katta alçaktan uçan F-16'lara kafa atarak şehit oldular” ifadelerini kullandı.

AKP'li eski vekil Bağlı'nın sözleri sosyal medyada da gündem oldu.

ÖZKAN: HALKLA HİÇ BU KADAR DALGA GEÇMEMİŞLERDİ

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da konuyla ilgili paylaşım yaptı. Özkan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

*Aya 4 şerit yol yaptık desek inanırlar diyen bir bakan, 6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulduk diyen bir başkan, F-16'lara kafa atarak şehit oldular diyen bir milletvekili!

*Halkla hiç bu kadar dalga geçilen bir dönem olmamıştı. İlk seçimde bu bozuk düzenin figüranları gidecek

DİSİPLİN CEZALARI NEDENİYLE REKTÖRLÜK GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

Bir dönem AKP milletvekilliği ve MKYK üyeliği yapan Mahzar Bağlı, 15 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştı.

Bağlı, YÖK tarafından 26 Mart 2020 tarihinde disiplin cezaları yüzünden rektörlük görevinden alınmıştı.

Editör: Yadigar Hanım