AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Konya mitingi öncesi tehdit dolu açıklamalarda bulundu. Angı, "Gedavet Parkı da Anıt alanı da miting alanı değil, yok ‘ben yaparım’ der ve istenmeyen olaylar yaşanırsa üzülürüz" dedi.

Angı, partisinin il teşkilatında milletvekili adayları, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkez ilçe belediye başkanları ve teşkilat mensuplarının da katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Ekrem İmamoğlu'nun Konya mitingini değerlendiren Angı, tehdit dolu cümleler kurdu.

Konya'da yerel yayın yapan Merhaba Gazetesi'nin haberine göre, Angı, İmamoğlu’nun Konya programı ile ilgili, “Gedavet Parkı da Anıt alanı da miting alanı değil, yok ‘ben yaparım’ der ve istenmeyen olaylar yaşanırsa üzülürüz” ifadelerine yer verdi.

KIZILAY YÖNETİCİSİ: ŞEYTAN TAŞLAMAK İSTEYEN...

İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik Erzurum'da yapılan taşlı saldırının üzerinden 24 saat geçmeden, depremde çadır satan Kızılay'ın yöneticilerinden yeni provokasyon hamleleri geldi. Kızılay Selçuklu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Dağlı İmamoğlu'nun bugün yapacağı Konya mitingi için "Şeytan taşlamak isteyen yarın Anıt Meydanı'na gidebilir" dedi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yaptığı mitingde, otobüs üzerinde konuştuğu sırada bir grubun taşlı saldırısına uğramış, İmamoğlu yağan cisimler nedeniyle yanındakiler tarafından otobüsün içine alınmıştı. Yarıda kesilen mitingde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda vatandaş saldırı sonucunda yaralanmıştı. 

Editör: Yadigar Hanım