Habertürk yazarı Fatih Altaylı, erken seçim iddialarıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Erken gelişmek" başlıklı yazısıyla AKP'nin vaatlerini ti'ye aldı.

Altaylı'nın bugünkü yazısı şu şekilde:

Herkes erken seçimi merak ediyor.

Ben ise seçimin erkene alınması halinde olacaklardan umutluyum.

Mesela çok iddialı, 5. nesil olacağı söylenen Milli Muharip uçağımız 2023 yılında hangardan çıkacak ve ilk deneme uçuşunu gerçekleştirecekti. Elbette ki seri üretimine başlanmıyordu ama uçabilen bir tam prototipin piste çıkması bile büyük bir olaydı.

Şimdi seçim 2022’ye alınırsa bu uçağın hangardan çıkışı da 2022’ye alınacak mı?

Keza yerli ve milli elektrikli otomobilimiz TOGG.

TOGG’un da 2023 yılı içinde hazır olması ve satışa sunulması bekleniyordu. Oldukça zor bir hedef olmasına rağmen tüm babayiğit takımı bu hedefin gerçekleştirilmesi için cansiperane gayret gösteriyordu.

Şimdi bazılarının iddia ettiği gibi seçim 2022’ye alınırsa babayiğitlerin bu otomobili 2022’ye yetiştirmesi mümkün olacak mı!

Karadeniz’deki doğalgaz buluşumuz zaten yüz yılın müjdesi idi. Ama buradaki gaz öyle bazılarının gazı gibi zart diye çıkmıyordu. Hazırlık gerekiyordu. Rezerv yatağının tespiti yapılacak, buralara kuyular açılacak, kıyıya boru hattı çekilecek, karaya vardığı yere depolama tesisleri yapılacaktı. Bu da ancak ve ancak 2023’te tamamlanabilecekti.

Şimdi bu doğalgazın çıkarılıp evlerimize gelmesi de seçim tarihi ile birlikte 2022’ye çekilebilecek mi!

Biliyorsunuz 2023 yılında ilk Türk astronotu uzaya çıkacaktı. Soyuz’la mı yoksa ticari seferle mi çıkacağı henüz kesinlik kazanmamıştı ama bir şekilde çıkacaktı. İlk Gökbey’in kim olacağını tartışıyorduk artık. Hava Harp Okulu’ndan mı olsun yoksa Kartal İmam Hatip’ten mi diye!

Şimdi seçim 2022’ye alınırsa ilk Gökbey’imizi uzaya biraz erken mi yollayacağız? Peki o tarihe bilet var mı acaba! Branson, Musk ya da Bezos o tarihe yetişecek mi!

Yine aynı yıl, yani 2023’te aya sert iniş yapacaktık. Bunu yapacak parafinle çalışacak yerli ve milli roket motorumuz şu anda geliştiriliyor.

İyi de seçim 2022’ye alınırsa aya sert inişi bir yıl erkene alabilecek miyiz!

Yani diyeceğim o ki ben meseleye iyi yönden bakıyorum.

Seçimin erkene alınması Türkiye’de teknoloji ve gelişim hamlesini de hızlandırabilir.