Bir dizi programa katılmak üzere Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ne giden AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, halkın tepkisiyle karşılaştı. 

Ünal, AKP Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Traş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Ekinözü Belediye başkanı Bilal Eker ile birlikte ilçe binasında muhtarlar ve halkla bir araya geldi. Ünal, burada yaptığı konuşmada 50 yıl öncesini anlatarak, 1970’li yıllara vurgu yaptı. “O yıllarda tüp kuyrukları vardı. Şimdi yok. O yıllarda gençler darbelere maruz kalıyordu, şimdi kalmıyorlar” diyen Ünal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinin yüzde 52 oy aldığı Elbistan'da bu sözleriyle tepki aldı. 

Kanal Maraş’ın haberine göre toplantının basına kapalı kısmında muhtarlar hep bir ağızdan Mahir Ünal’a istek ve şikâyetlerini bildirdi. Haberde muhtarların istek ve şikâyetlerinin sonunun gelmediği ifade edilirken, Mahir Ünal’ın "Devletin bakanı burada, siz bu üslupla bu makama bunları söyleyemezsiniz" diye sert çıktığı ileri sürüldü.

Muhtarların gönlünü kırdığını düşünen Ünal'ın muhtarları TBMM'ye davet ettiği belirtildi. Ayrıca Göksun'da Elbistan'a bir çivi çakılmadığını özel olarak ifade ettiği iddia edilen Ünal'ın burada basına kapalı bölümde, “Türkiye'de bulunan hiç bir ilçe Elbistan kadar yatırım almadı. Buradan sonrasını da bana bırakın” dediği öne sürüldü.

"SİZ KİMSİNİZ ..N"

Daha sonra bireysel olarak vatandaşların söz aldığı ve en çok Ekinözü ilçesi ile ilgili şikayetlerin dile getirildiği, ‘Ekinözü belediye başkanının Ekinözü’ne bakmadığını, suyu getirmediğini, içme suyu içemediklerini’ ifade etmeleri üzerine ortalık bir anda gerildi.

Protokolde oturan Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker'in, “Siz kimsiniz ..n” ifadesinde bulunduğu iddia edildi.

Bilal Eker’in vatandaşlara yönelik sert üslup kullandığını gören Mahir Ünal; “Burası Ekinözü’nün çekişme meydanı değil. Kimse bu üslupla benim yanımda böyle konuşamaz” demesine üzerine bir çok vatandaşın, “Bilal Eker, bize nasıl böyle kaba cümle kullanabilir” diye Mahir Ünal’a şikâyet etmeleri üzerine, Mahir Ünal’ın Bilal Eker’e dönerek “Biz seni bunun için seçmedik. Terbiyeni takınacaksın bu üslupla benim yanımda konuşamazsın çık dışarıya” dediği öne sürüldü.

YUHALANDILAR

Öte yandan öfkeli kalabalık başta AKP Elbistan ilçe Başkanı Ahmet Traş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AKP Grup başkanvekili Mahir Ünal ve Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker’i yuhaladıkları ifade edildi.

İddia edildiği üzere Bilal Eker’in, AKP İl Başkanı Fırat Görgel’e de tepkide bulunduğu öne sürülürken, ayrıca parti çıkışında bir takım insanların Bilal Eker’i tartaklamaya yeltendiği iddia edildi.

“İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Ç. Holding’te çalışan bir grup işçinin ise Mahir Ünal’a protesto da bulunarak, “Biz insanca yaşamak istiyoruz. Evimize ekmek götürmek istiyoruz. Bir an önce bizim mağduriyetimizi giderin” diye tepki gösterdikleri iddia edilirken, AKP ilçe başkanı Ahmet Traş, Bilal Eker, Hayrettin Güngör ve Mahir Ünal’a esnaf ziyaretinde büyük tepki gösterildiği öne sürüldü.

Kanal Maraş’ın elde ettiği video görüntülerinde AKP İl Başkan Yardımcısı Hakan Dereli’nin Ekinözü Belediye başkanı Bilal Eker’i kalabalığın içinden kolundan tutarak arabaya götürdüğü görülüyor.

Editör: Yadigar Hanım