İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Akşener, iktidarın bu günlerde İmralı'ya görüşmek üzere bir isim gönderdiğini iddia etti.

 Fatih Altaylı'nın seçime yönelik sorularını yanıtlayan Akşener, iktidarın İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı yargıdan bir kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Akşener "Daha yeni İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Siyasetçi olsa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler." dedi.

Akşener, Öcalan'ın yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilebileceği iddiasına ilişkin olarak da "Ne PKK'sı FETÖ'sü, ne Hizbullah'ı, Gaffar Okan'ın katilleri de herhangi bir şekilde serbest kalacak diye bir anlaşma mümkün değil. Siz suç işlemişseniz hukuk gereğini yapar. Ben şu adam, şu kadın suçludur diyemem. Öcalan mahkemesiyle ilgili ne kadar avukat varsa, şehit yakınları adına ne kadar kişi varsa organize eden kişi benim. 30 bin kişi deniyor, 40 bin kişi deniyor. Türkiye'nin silahlı örgüt kurarak cinayet işleyen kişi, bütün ölümlerden sorumludur. İster Kemal Bey olsun ister Öcalan'ın kardeşi olsun yapamaz" dedi.

Editör: Yadigar Hanım