Bünyamin Bezci’ye Göre “Uyuşturucuyla Mücâdele Komisyonu” Uyuşturucuya Teşvik Ediyor

A Haber'de yayınlanan bir programda konuşan Bünyamin Bezci isimli bir profesör İBB Meclisi'nde "Uyuşturucu Önleme Komisyonu" kurulması önerisinin reddedilmesini "CHP, uyuşturucu komisyonu diyerek, uyuşturucuya özendiriyor" diyerek savundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki “Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu” kurulması hakkında verilen önerinin AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedilmesi A Haber ekranlarında “Uyuşturucuya özendirir” denilerek savunuldu.

Sakarya Üniversitesi’nde görevli Prof.Dr.Bünyamin Bezci, A Haber’de katıldığı bir programda, verilen önerinin aslında uyuşturucuya özendirdiğini bu yüzden reddedilmesinin doğru olduğunu savundu.

Bezci, “Bu mesele bence basit bir ihtiyaç değil. Çok ciddi bir zihniyet farkı var. Şunu fark etmiyor CHP zihniyeti. Çıplak gerçeklik, politik kolektivizm tamam doğru ama uyuşturucu dediğiniz zaman teşvik ediyorsunuz, mücadele etmiyorsunuz” dedi.

Kerime Yıldız’dan süper teklif!

Yazarımız Kerime Yıldız konu ilgili bir yazı yayınlayarak bir teklifte bulundu.

Yıldız'ın "Bünyamin Bezci’ye Göre TBMM Uyuşturucuya Teşvik Ediyor" başlıklı yazısı şöyle;

"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, “Uyuşturucuyla Mücâdele Komisyonu” kurulması hakkında verilen teklif, AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

Savunulacak hiçbir tarafı olmayan bu reddediş, A Haber ekranlarında bir profesör tarafından savunuldu. Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bünyamin Bezci, verilen önerinin aslında uyuşturucuya özendirdiğini söyledi.

Bezci’nin savunması şöyle:

“Bu mesele, bence basit bir ihtiyaç değil. Çok ciddi bir zihniyet farkı var. Şunu fark etmiyor CHP zihniyeti. Çıplak gerçeklik, politik kolektivizm tamam doğru ama uyuşturucu dediğiniz zaman teşvik ediyorsunuz, mücâdele etmiyorsunuz.” dedi.

Bezci demek istiyor ki uyuşturcuyla mücâdele ederken adını anmamak lâzım. Hani karpuz kabuğunu akla düşürmemek gibi.

Ne diyeyim ki?

Adam koskoca profesör.

Elbette bir bildiği vardır.

Nitekim bildiğini twitter hesâbında şöyle savunuyor:

“Günah alenileştiğinde ya da suç kamusallaştığında bilinç oluşup azalmaz aksine azar. Gazetelerin üçüncü sayfa haberleri nefret değil merak uyandırır.”

“Medyatik olanın nasıl tersinden işlediğini, aslında neyi teşvik ettiğini anlayamadık, örneğin Avrupa siyasetinde aşırı sağ liderleri kahramanlaştıran medyanın ilgisidir.”

Hary Potter’da kötülüklerin efendisi Lord Valdemort’un adı anılmazdı. “İsmi lâzım değil” denirdi.

CHP, “İsmi lâzım Değille Mücâdele Komisyonu” deseydi, AK Parti ve MHP’liler kabul ederler miydi acaba?

Eğer Bünyamin Bezci haklıysa TBMM, uyuşturucuya teşvik ediyor demektir.

Çünkü TBMM’nde Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu var."

KERİME YILDIZ'IN TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER