Karanlıkta Kalmasın (Çınar Coşkunserçe)

MHP Meclis muhabiri Çınar Coşkunserçe "Karanlıkta Kalmasın" başlıklı yazısında Hasan Celal Güzel ve Galip Erdem hakkında bir takım bilgiler vererek "Ben fotoğrafı parça parça ortaya koydum. Herkes bu parçaları istediği gibi birleştirebilir." dedi.

Karanlıkta Kalmasın  (Çınar Coşkunserçe)
banner170

Karanlıkta Kalmasın

Allah rahmet eylesin, Hasan Celal Güzel bir kaç gün evvel vefat etti. Kör ölür badem gözlü olur misali bizim arkadaşlarımız bilerek ya da bilmeyerek Hasan Celal Güzel, güzellemesi yapıyor. Galip Erdem'in ölüm yıl dönümü de aynı günlere denk geldi. Mezarı başında yine bizim arkadaşlarımız anma törenleri yaptı. Bu yetmiyormuş gibi günlerdir sanal ortamda Galip Erdem hakkında da övgü dolu paylaşımlar yapılıyor.

Bu iki isim gerçekten bu kadar övgüyü hak ediyor mu? Bana göre; bu iki isim hiç de masum değil. Sizlerin de karar vermesi için, üç soru sorup cevap vereceğim.

1-Hasan Celal Güzel kimdir?

2-Galip Erdem kimdir?

3-Bunların MHP ile ne alakaları vardır?

Cevap 1-

Hasan Celal Güzel'in istihbaratın adamı olduğu iddia edilir. 12 Eylül döneminde, Mamak'ta C5 denilen yerde ülkücülere işkence yaptıran dönemin askeri başsavcısı Nurettin Soyer'in çalışma arkadaşıdır. Bizim, CIA'nin güdümündeki İhtilal Cuntası dediğimiz, Kenan Evren'in başında bulunduğu Konsey ile Nurettin Soyer'in ilişkisini sağlayan, emir ve direktifleri getirip götüren kişi olduğu söylenir. Sonradan bürokraside inanılmaz bir şekilde yükselmiştir. Devamında da siyasete girmiş bakan dahi olmuştur.

Cevap 2-

Galip Erdem, Milli İstihbarat Teşkilatı mensubudur. İstihbarat uzmanıdır. İsitihbaratçılar yetiştirmekle ün yapmış bir isimdir.

1980 sonrasında, ülkücülere yardım etmek, mümkün olduğu kadar çaktırmadan yeniden teşkilatlanmasını sağlamak için, Devlet Bahçeli, İsmet Büyükataman ve Ali Güngör ve Ahmet Hamdi Ayan tarafından kurulmuş, ticari bir kuruluş olan MAYAŞ ile yakın bir ilişikisi vardır.

Galip Erdem, MAYAŞ'cıları sevdiğini, koruduğunu, yakınları olduğunu her fırsatta söyleyen kişidir.

Hasan Celal Güzel'in de MAYAŞ ile ilişkisi vardır. MAYAŞ ile Kenan Evren Cuntası arasında haberleşmeyi sağladığı yaygın olarak konuşulur. 1980 sonrasında ki teşkilatların başarı ile dizayn edilmesi için çalıştığını söyleyip durduğu ileri sürülür. (Ali Güngör kitabında yazıyor. Benim haberim olmadan Hasan Celal Güzel bu haberleşmeyi sağlıyormuş diyor)

Cevap 3-

Galip Erdem ve Hasan Celal Güzel ile MHP'nin alakası şudur:

Galip Erdem'in sevdiğini, başarılı bulduğunu söylediği isimler şuan MHP'de işbaşındadır. Hasan Celal Güzel'in dizayn etmeye çalıştığı süreç başarı ise tamamlanmıştır. Son kurultay bu iki rahmetli ismin zaferi ile sonuçlanmıştır.

Şimdi anladınız mı?

Neden bu iki isim sistemli olarak sanal ortamda övülüyor?

Neden kahraman olarak topluma sunulmak isteniyor.

Ben fotoğrafı parça parça ortaya koydum.

Herkes bu parçaları istediği gibi birleştirebilir.

Çınar Coşkunserçe

YORUM EKLE
YORUMLAR
NC
NC - 1 yıl Önce

Deli saçması iddialar. Galip Erdem’in en yakınındaki birkaç isim Cezmi Bayram, Şerafettin Yılmaz, Acar Okan vs. Hepsi 70’li yaşlarda. Galip Erdem’e isnat edilen hususlar temelsizdir. Öte yandan Hasan Celal Güzel hakkında delil olarak gösterilen tanışıklık benzerleri herkes için mümkün. Bu mantıkla memlekette adam kalmaz. İddiaların sahibi hangi sıfatla bunları yazıyor anlamak mümkün değil.

İbrahim Birben
İbrahim Birben - 1 yıl Önce

LAİKLİK ELDEN GİDİYOR DİYORLAR, GİDERSE GİTSİN CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLU VAR.
diyen kişidir Hasan Celal Güzel.
gelelim Galip Erdeme ve onun mesai arkadaşı Alpaslan Türkeşe...
ikisinin ölüm tarihi arasında bir ay dahi mesafe yoktur.
önce Galip erdem ondan 23 gün sonrada Alpaslan Türkeş vefat etmiştir. Galip Abi sigara müptelasıdır vucudu güçsüzdür ama Alpaslan Türkeş o yaşında 40 yaşındakileri yolda geri bırakacak adamdır.
ama öldüler. !
Çünkü ABD nin dizayn ettiği ve Türk -İslam sentezi başarı ile hayata geçirilmiş oldu. Tasfiye memurluğu ise Devlet Bahçeliye tevdi edildi..Son kurultayı izleyenlerin sağlıksız devlet bahçelinin fazla bir ömrü kalmadığına mutbık kalabilirler. Onun son görevi Bozkurtları İslamcılara havale etmek.

necmettin taymaz
necmettin taymaz - 1 yıl Önce

kim inanırki size artık

Halit ofluoğlu
Halit ofluoğlu - 1 yıl Önce

Istibaratçi ve asker emeklilerinin rahatlıkla kontrol ettikleri bır partıydı mhp

Bekir Bozkaya
Bekir Bozkaya - 13 ay Önce

Devlet Bahçeli için de istihbaratın adamı diye söylenir. Başbuğdan sonra,MHP istihbaratçılar idare ediyor denilse mahsuru olur mu?

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151