Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan Arda Güler, Real Madrid'e imzayı attı. 6 yıllığına İspanyol devinin renklerine bağlanan 18 yaşındaki genç yıldız, giyeceği 24 numaralı forma ile poz verdi.

İmza töreninde konuşan Real Madrid Başkanı Florentino Perez: "Sevgili Arda, yeteneğin ve çaban seni buraya getirdi. Bu logoyu seçtiğin için çok teşekkür ederiz. Henüz 18 yaşında olmana rağmen büyük başarılara imza attın” dedi.

Arda Güler'in her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Perez, şunları söyledi:

"Milyonlarca çocuk gibi harika geri dönüşler gördünüz. Saygı, alçakgönüllülük, dayanışma ve en önemlisi Real Madrid'in asla vazgeçmediği. 14 Avrupa Kupası kulübüne hoş geldiniz. , hayatınızın en önemli mücadelesine sahipsiniz, Bernabéu. Bu anı, aileniz gibi asla unutmayacaksınız. Her zaman yanınızda olan ve dünya futbolunun en büyük vaatlerinden biri ve bir idol olmak için güç verenler. Burada milyonlarca ve milyonlarca Real Madrid taraftarının desteğini hissedeceğiniz için eşsiz duygular yaşayacaksınız. Bu kulüp için oynamak büyük bir sorumluluk taşıyor çünkü birçokları için bir mihenk taşı oluyorsunuz. Bir gün Real Madrid'de oynamayı hayal eden tüm çocuklara bir örnek. Bu kulübü hayal ettiniz ve bugün onu gerçekleştirmeye başlıyorsunuz. Evinize, Real Madrid'e hoş geldiniz

Sevgili Arda, yeteneğin ve çaban seni buraya getirdi. Bu logoyu seçtiğin için çok teşekkür ederiz. Henüz 18 yaşında olmana rağmen büyük başarılara imza attın. Eminim ki Real Madrid'in bugünlere gelmesini sağlayan temel değerlerin farkındasın. Bizimle birlikte yalnızca futbol sahnesinde değil bizim değerlerimizle büyüyeceksin. Biliyorsun ki Real Madrid'in kitabında pes etmek yok. Bu değerler senin gelişmene yardımcı olacak biz her zaman senin yanında olacağız. Bu anı hiçbir zaman unutmayacağını biliyorum. Ailen burada her zaman seninle olacak, onlara saygılarımı sunuyorum."

"REAL MADRİD'İN EFSANESİ OLMAK İSTİYORUM"

Arda Güler de "Hayatımın en özel günü. Real Madrid'in efsanesi olmak istiyorum. Burada olmak çok büyük bir gurur" ifadelerini kullandı.

Real Madrid, Arda Güler ile imza törenini sosyal medya hesabından da duyurdu. Paylaşımda "Hoşgeldin Arda" denildi.

Real Madrid, Arda Güler'in transferi için Fenerbahçe'ye nakit olarak 20 milyon Euro bonservis bedeli verecek. Buna 10 milyon Euro da oyuncu ve kulüp başarı bonusları eklenecek. Arda'nın sonraki satışından gelecek paranın yüzde 20'si de Fenerbahçe'ye verilecek.

Editör: Yadigar Hanım