Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

Kalabalık bir grup ile sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan eski Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, adli kontrolle serbest bırakıldı.

Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

Adana'da 4 Mayıs'ta polis ekiplerince gözaltına alınan, 'vakıf faaliyetleri adı altında kuruluş amacı dışında faaliyetlerde bulunduğu' gerekçesiyle kayyum atanan ve kapatma davası devam eden Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın eski yöneticisi Alparslan Kuytul'un emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Anadolu Ajansı'nda (AA) yer alan habere göre Adana Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Kuytul, adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Kuytul, adli kontrol şartıyla salıverildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kuytul ve beraberindekilerin 4 Mayıs'ta gerçekleştirmek istediği eyleme müdahale etmiş, gözaltına alınan bazı şüpheliler emniyetteki işlemleri sonrası serbest bırakılmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
furkan partisi liderini salmışlar
furkan partisi liderini salmışlar - 5 ay Önce

bu adamın fetöcülerden farkı yok inanç değerleri üzerinden siyaset yapıyor dertleri inanç falan değil.her fırsatta akp ye bizde muhalefet ediyoruz yanlışlarından dolayı ama hem bir cemaat kisvesinde bulunacaksın hem konuşmalarına bakın bir parti başkanı gibi bütün gündemleri tamamen siyasi.o zaman derler adam erkek gibi çık meydana vakfını partiye çevir oradan iktidara atarlan.yok mu böyle hem islami ideolojili hem parti olan var saadet var yeniden refah var hüdapar var bağımsız türkiye partisi var muhafazakar parti var bir sürü var sende furkan partisi kur öyle siyasi söylem ve eylemlerde bulun bu işi yapacaksan.