Bana bir şey olmaz demeyin! Saç ekimi canına mal oldu

İstanbul Etiler'deki bir güzellik merkezinde saç ekibi yaptıran 34 yaşındaki Umut Tuğcu, kendisini iyi hissetmeyince doktorunu aradı.

banner311
Bana bir şey olmaz demeyin! Saç ekimi canına mal oldu

İstanbul Etiler'deki bir güzellik merkezinde saç ekibi yaptıran 34 yaşındaki Umut Tuğcu, kendisini iyi hissetmeyince doktorunu aradı. Operasyonu gerçekleştiren doktor "Tansiyonun düşmüştür, tuzlu bir şeyler ye" yanıtını verdi. Baygınlık geçiren adam hayatını kaybetti. Tuğcu'nun hipertansiyon hastası olduğu, saç ekimi sırasında vücuduna enjekte edilen ilaçların yan etki yaptığı ifade edildi.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, Beşiktaş Etiler'deki bir güzellik merkezine saç ektirmek için giden 34 yaşındakgi Umut Tuğcu, ücret konusunda anlaştıktan sonra tedaviye başladı. 5 Kasım günü operasyon için annesiyle hastaneye giden genç adam, saatler süren saç ekimi sonrası taburcu edildi.

DOKTORUNU ARADI

Akşam saatlerinde annesiyle birlikte eve dönerken midesinin bulandığını, kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek hastaneyi arayan Tuğcu'ya güzellik merkezinde operasyonu yapan doktor, "Tansiyonun düşmüştür. Tuzlu bir şeyler yiyip ayaklarını vücut hizasının üstünde kaldır" cevabını verdi.

HAYATINI KAYBETTİ

Dinlenmek için odasına gittiğinde bayılarak kendisinden geçen genç adam ailesinin ihbarı üzerine eve gelen ambulansla hastaneye götürülmek istendi. Ancak genç adam hastane yolunda ambulansta yaşamını yitirdi.

Umut Tuğcu'nun şüpheli ölümünün ardından yapılan ön otopside Tuğcu'nun hipertansiyon hastası olduğu, saç ekimi sırasında vücuduna enjekte edilen ilaçların yan etki yaptığı, bu nedenle kesin ölümünün belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesi gerektiği ifade edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsi yapmak üzere Tuğcu'nun cenazesi Adli Tıp'a gönderilirken, ailenin şikayeti üzerine güzellik merkezi ve doktor hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.