Boşanma aşamasındaki eşini küçük kızının gözleri önünde öldürdü

Boşanma aşamasındaki eşini küçük kızının gözleri önünde öldürüp gaspettiği minibüsle kaçtı

Boşanma aşamasındaki eşini küçük kızının gözleri önünde öldürdü

Hatay'da 30 yaşındaki Ebru Kara, bir süre önce eşini terk edip, kızıyla birlikte kiraladığı bir evde oturmaya başladı. Daha önce evin kapısına dayandığı için uzaklaştırma kararı alan boşanma aşamasındaki eşi Cabbar Kara, tekrar gelerek eşinden evine geri dönmesini istedi. Evde bulunan kayınpederi Ali Dik'i pompalı tüfekle yaralayan adam, 7 yaşındaki kızının gözü önünde Ebru Kara'yı öldürdü. Daha sonra yoldan geçen bir minibüsü durdurarak silah zoruyla sürücüyü indirdi ve aracı gasbederek kaçtı.
Mahmutlu Mahallesi'nde saat 12.30 sıralarında boşanma aşamasındaki eşinin evine gelen Cabbar Kara, 7 yaşındaki kızının gözü önünde pompalı tüfekle eşini öldürdü. Evde bulunan kayınpederini ise sağ kolu ve sol bacağından yaraladı.

DAHA ÖNCE UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLMİŞTİ

Bir süre önce eşini terk edip Kahramanmaraş'tan baba ocağı Hatay'ın Erzin ilçesine gelen Ebru Kara, 7 yaşındaki kızı A.N.K. ile kiraladığı evde oturmaya başladı.Cabbar Kara, telefonla ulaştığı eşine yeniden bir araya gelmek istediğini belirtti, ancak olumsuz yanıt aldı. Kara, kendisine boşanma davası açan eşinin yaşadığı yeri tespit edince, birkaç kez ilçeye gelip, kapısına dayandı. Ebru Kara, şikayette bulunup, Cabbar Kara için uzaklaştırma kararı aldırdı.

 
KIZININ GÖZÜ ÖNÜNDE DEHŞET SAÇTI

Bugün, yine Kahramanmaraş'tan Erzin'e gelen Cabbar Kara, eşinden eve dönmesini istedi. Bu sırada evde bulunan kayınpederi Ali Dik ile aralarında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Cabbar Kara, yanında getirdiği pompalı tüfekle Ali Dik'e ateş etti. Saçmalar Dik'in sağ kolu ve sol bacağına isabet etti. Cabbar Kara, bu kez de kızının gözleri önünde silahı eşi Ebru'ya doğrultup, ateş etti. Baba ve kızı kanlar içinde yere yığılırken Cabbar Kara yoldan geçen minibüsü durdurup, silah zoruyla Erhan Akar'ı indirerek aracı gasbedip kaçtı.Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen ekipler, evin bahçesinde yerde yatan Ebru Kara'nın hayatını kaybettiğini saptadı. Yaralı Ali Dik ise ilk müdahale sonrası Dörtyol Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ebru Kara'nın cansız bedeni de morga gönderildi. Polis, Cabbar Kara'yı yakalamak için çalışma başlattı.

YORUM EKLE