FETÖ paralarının aklanması iddialarına 59 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı terör suçları soruşturma bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ silahlı örgüt mensuplarının örgütün finansmanı kapsamında elde edilen himmet paralarının akladıkları iddiasıyla 59 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ paralarının aklanması iddialarına 59 gözaltı kararı
banner170

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör suçları soruşturma bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; FETÖ silahlı örgüt mensuplarının örgütün finansmanı kapsamında elde edilen himmet paralarının şüphe çekmeden aklanabilmesi için belirli tutarlar halinde Asya katılım bankası A.Ş nezdindeki muhtelif hesaplara para aktarılmasını sağlayarak bu hesaplara bloke koydurdukları iddiası ise MASAK tarafından şüpheli işlem bildiriminde bulunulan 59 şüpheli şahıs hakkında gözaltı kararı verilerek operasyon başlatıldı. 29 şüpheli şahıs ele geçirilirken firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 10:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 11 ay Önce

Onlar da Malta, Mana, Panama yolları ile yapsalardı bu işleri, hem sacıya iz, delil bıramazdı, he de, alkış taltif bile alabilirlerdi!...

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151