Halil Sezai'ye tutuklandı

Halil Sezai dün tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Bugün ise çıkan karar tutuklanması yönünde gerçekleşti.

banner311
Halil Sezai'ye tutuklandı

Halil Sezai tutuklandı.

NE OLMUŞTU

Tuzla'da bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç (66) arasında tartışma çıkmıştı.

Yaşanan tartışma sırasında darbedildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu'nu Kadıköy'deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, serbest bırakılmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Halil Sezai Paracıkoğlu'nun mevcutlu bir şekilde (Kolluk güçleri nezaretinde) adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatını vermişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkındaki soruşturmanın dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletildiğini, şüphelinin "silahla kasten yaralama", "hakaret", "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "tehdit" suçlarından savcılıkça ifadesinin alınacağını bildirmişti.

Halil Sezai Paracıklıoğlu bu kapsamda ifade vermek üzere öğle saatlerinde avukatı ve polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na geldi. Paracıkoğlu'nun sağ elinin sarılı olması dikkat çekti. 

SİLAHLI TEHDİT VE KASTEN YARALAMA

Paracıkoğlu'nun binaya girişi sırasında Covid-19 tedbirleri kapsamında ateşi ölçüldü. Savcı tarafından ifadesi alınan Halil Sezai, ardından "silahlı tehdit" ve "kasten yaralama" suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 08:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.