Hayali ’fon’ vurgununda 14 tutuklama

İstanbul’da 86 milyon lira civarında vurgun yaptıkları iddiasıyla polis tarafından düzenlenen operasyonla çökertilen ‘fon’ çetesine mensup 30 kişiden 14’ü tutuklandı.

banner311
Hayali ’fon’ vurgununda 14 tutuklama

İstanbul’da bazı iş adamlarına “Yurt dışı fonlarını Türkiye’ye getireceğiz” diyerek kar vaadinde bulunan ve 86 milyon lira vurgun yapan çete, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube polisi tarafından düzenlenen operasyonla çökertilmişti. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen operasyonda aralarında şebekenin elebaşı Erol Ö. ile birlikte 4 örgüt yöneticisi ve 5 bankacının da bulunduğu 30 şüpheli yakalanmıştı.

Polisteki gözaltı işlemleri sona eren çete üyeleri, Kartal’daki Anadolu Adliyesine sevk edildi. 30 şüpheliden 8’i savcılık sorgusunun ardından, 8’i ise ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı. Şebeke elebaşı Erol Ö. ile birlikte 4 örgüt yöneticisi ve 5 bankacının aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şebeke yöneticilerinin 5’inin de üniversite mezunu olması dikkat çekti. Vurgunun miktarının emniyete yapılan yeni başvurular ve tespitlerle artabileceği kaydedilirken, suç örgütünün hedef seçtikleri iş adamlarının ‘milli duygularının kullanıldığı’ ifade ediliyor. Fon çetesinin yöntem şeması polis tarafından deşifre edilmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.