Helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlatıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Bostancı sahilinde yaşanan ve iş adamı Halil Ünver’in hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlattı.

banner311

Bostancı sahilinde yaşanan helikopter kazasına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Konuya ilişkin savcılık yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada 6 Eylül 2018 saat 17.00 sıralarında kuyruk numarası “TC-HYU” olan “BELL 430” model bir helikopterin İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı sahiline düştüğü yönünde ihbar alınması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, ilk belirlemelere göre Ünver Havacılık adlı şirkete ait olan helikopterin Kartal’dan kalkıp Sefaköy’e hareket ettiği ve helikopter içinde şirketin sahibi olan Halil İbrahim Ünver ile pilot İsmet Özgür’ün bulunduğu vurgulandı.

Kazadan yaralı olarak kurtulan Halil İbrahim Ünver ve İsmet Özgür’ün hastanede tedavi altına alındığı, Halil İbrahim Ünver’in saat 19.00 sıralarında hayatını kaybettiği kaydedildi. Açıklamada, “Kazanın hava şartlarından kaynaklandığı izlenimi uyandıran teyide muhtaç duyumlar alınmakta ise de maddi gerçeğin ortaya çıkarılması amacıyla gerekli inceleme ve araştırmalar titizlikle yapılmaya devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 22:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.