İstanbul'da Lisede kadın çalışanı rehin aldı

İstanbul Pendik’te bir kişi, lisedeki kadın çalışanı rehin aldı. Özel harekat polisleri liseye gelirken, şahsı ikna çalışmaları devam ediyor.Pendik'te lisede bir kişiyi rehin alan şahsın Uzman Erbaş Umut Kaya olduğu belirlendi.

banner311

Rehine krizi sona erdi

İstanbul Pendik’teki rehine krizi sona erdi. Uzman erbaş teslim oldu.

İstanbul Pendik’te bir uzman erbaş, kendisinden ayrılmak isteyen okul aile birliği çalışanı nişanlısını rehin aldı. Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesinde yaşanan olayda silahlı şahıs, müzakereci polisler tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Okula özel harekat polisleri ve sağlık ekibi de sevk edildi. Şahıs uzun süren çabaların ardından ikna edildi ve ardından gözaltına alındı.

Pendik Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesine gelen ve silahlı olduğu öğrenilen bir erkek şahıs, nişanlısı olduğu söylenen kadını tuvalette rehin aldı. Silahlı şahıs polis tarafından ikna edilmeye çalışılıyor. Öte yandan olay yerine özel harekat polisleri de geldi.

Polise, Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde silahlı rehin alma ihbarı yapıldı.

Lise personeli kadının nişanlısı tarafından rehinalınarak tuvalete kilitlendiği belirtildi.

Bunun üzerine kadını rehin alan şahsı ikna etmek için müzakereci ve özel hareket polisleri de okula geldi.

Müzakereci ve özel harekat polisleri, rehine durumunun sonlandırılması için çalışma yapıyor. Sağlık ekibi de okulda hazır bekletiliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 15:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.