İYİ parti'ye Saldırıyı ‘İlk Oy Hareketi’ gerçekleştirdi

banner155

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, seçim çalışmalarını yürüttükleri standa yönelik yapılan saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

banner170

Açıklamada saldırının ‘İlk Oy Hareketi’ tarafından gerçekleştirildiği iddia edilirken, emniyet güçlerinin ise yeterli güvenlik önlemi almadığına değinildi.

Bursa merkez Yıldırım ilçesi Emirsultan Meydanı’nda dün akşam saatlerinde İYİ Parti’nin seçim standına, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler saldırdı. Saldırıda 6 kişi yaralanırken, İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı konuyla ilişkin basın açıklaması düzenledi. Açıklamada saldırının ‘İlk Oy Hareketi’ tarafından gerçekleştirildiği iddia edilirken, emniyet güçlerinin ise yeterli güvenlik önlemi almadığına değinildi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığınca yapılan açıklamada, “Bursa Emirsultan Camii yanında tüm partilerin stantlarının bulunduğu bölgede İYİ Parti standına ve İYİ Partililere yapılan saldırı, ülkemizde büyüyen tahammülsüzlüğün vardığı noktayı göstermesi bakımından çok önemlidir. İki gündür İYİ Parti standına ve arkadaşlarımıza yapılan saldırılar doğrudan ’İlk Oy Hareketi’ platformu mensuplarınca gerçekleştirilmiş olup, başkaca hiçbir parti veya kuruluşla ilgisi yoktur. Dün yapılan saldırı sonrasında bugün yaptığımız basın toplantısında da belirtmemize rağmen bu tür alanlarda emniyet kuvvetlerinin gerekli kontrolleri yapmayıp, tedbirleri almadığı ve olaylara müdahale etmekte yavaş davrandığı da ayrı bir hukuksuzluk olarak görülmektedir. Seçimlerin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için tüm yetkilileri tarafsız bir şekilde göreve davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gonul given
Gonul given - 9 ay Önce

iyi partiye yapilan haince saldiriyi kiniyorum korkunun eceke faydasi yok mhp bitti bitirenlere hakkimi asla helal etmiyorum

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 9 ay Önce

Ülkücüleri bu hale düşmesini sağlayan üst makamdır MHP ye oy vermek ülkücülügün gereklerindendir ama üst makam suç işliyor ise oy vermek suçtur

RIDVAN COŞGUN
RIDVAN COŞGUN - 9 ay Önce

GENİŞLİK 200 cm YA DA ÜZERİ,
DERİNLİK 70 cm OLAN VARSA ALACAĞIM. TLF : 0533 771 19 19

SIRADAKİ HABER

banner151