İzmir'de anne ve babasını siyanürle öldürmüştü: Cezası belli oldu

Ailesine siyanür içirerek anne, babasının ölümüne ve kardeşinin de yaralanmasına neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Mahmut Can Kalkan'ın cezası belli oldu.

İzmir'de anne ve babasını siyanürle öldürmüştü: Cezası belli oldu

İzmir'de siyanürlü suyu içirdiği anne ve babasını öldürdüğü, kardeşinin de yaralanmasına neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Mahmut Can Kalkan'a 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Kalkan Ailesi'nin Soğukkuyu Mahallesi'ndeki evinde geçen 14 Mayıs'ta meydana gelen olayda Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan potasyum siyanür ile hazırladığı suyu, annesi Fatma ile babası Mehmet Kalkan'a içirdi. Kalkan çifti suyu içtikten sonra fenalaştı. Kalkan, daha sonra şerbetten kardeşi Emir Can'a (16) içirmek istedi.Ancak anne -babasının rahatsızlandığını gören Emir Can tepki gösterdi. Devrilen bardaktaki sıvı çocuğun üzerine döküldü.

Sıvıdan Mahmut Can Kalkan ve Emir Can ile küçük kardeşleri Mehmet Taha etkilendi. Hastaneye kaldırılan anne- baba hayatlarını kaybederken, oğulları tedavilerinin ardından taburcu edildi.

YORUM EKLE