İzmir'de sahte içki operasyonu

İzmir'de sahte içkiden dolayı 18 kişi hayatını kaybetti. Sahte içki üretimi ve satışı yapanlara yönelik bir hafta içerisinde sürdürülen operasyonlar devam ediyor.

İzmir'de sahte içki operasyonu

İzmir'de sahte içki içtikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan 18 kişi hayatını kaybetti. İzmir'in yanı sıra birçok ilde de benzer şekilde birçok kişinin kendi ürettikleri veya daha ucuz fiyatlarda satın aldıkları sahte içkiler nedeniyle yaşamını yitirmesi nedeniyle yurt genelinde denetimler yapıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğüne bünyesindeki Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kente genelinde sahte içki üretimi ve satışı ile ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı.

240 LİTRE SAHTE İÇKİ!

Polis ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonucunda belirledikleri adreslere baskınlar yaptı, onlarca kişi gözaltına alınırken, 150 kişinin de ifadesine başvuruldu. 150 kişinin ifadeleri doğrultusunda genişletilen soruşturmada sahte içki ürettiği veya sattığı bilgisine ulaşılan birçok depoya ve eve baskınlar yapılırken, 20 kişi de gözaltına alındı. Kent genelinde son bir hafta içinde 32 adrese yapılan baskınlarda ele geçirilen ve büyük bölümü kimyasal karışımlı olduğu belirtilen 16 ton etil alkol ile satışa hazır durumda olan şişelenmiş 240 litre sahte içki ele geçirildi.

20 ŞÜPHELİDEN 10'U TUTKLANDI!

Olayla ilgili gözaltına 20 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen 20 şüpheliden 10'u tutuklanırken, 10 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE