MSB'den generallere yönelik sözlerle ilgili Akit Tv'ye suç duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı, bir televizyon kanalında TSK’da görev yapan generallere yönelik söylenen yakışıksız sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "1 Haziran 2019’da Akit Tv’de yayımlanan bir programda TSK’da görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözlerle ilgili, Askeri Ceza Kanunu 95/4 ve Türk Ceza Kanunu 125/3 maddeleri uyarınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞAMİL YÜCEL
ŞAMİL YÜCEL - 1 ay Önce

ŞAMİL YÜCEL DİYOR Kİ:
ALLAH’A VE AHLAKA SAYGIMIZ VARSA.
DİYANET KAPATILMALIDIR.
TARİKATLAR YASAKLANMALIDIR.
KURAN TOZLU RAFLARA KONMALIDIR
ÇÜNKÜ GÜNDE BEŞ KEZ ADINI ANDIĞINIZ YÜCE ALLAH BİRİLERİNİN CİNSEL ARZULARI İÇİN BÖYLE REZİL AYETLER GÖNDERMEZ KİME NEYE SECDE ETTİĞİNİZİN FARKINA MISINIZ? AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR. YÜCE ALLAH’A İFTİRA VE SAYGISIZLIKTIR. ANADOLU’DA KADIN PAZARLAYANLARA DEYYUS DERLER. ALLAH’A NE SIFATI TAKDIĞINIZIN FARKINDA MISINIZ? BU AYETLERİ YAZIP ALLAH’A YAMA EDENLERE MEL’UN DENMEZ DE PEKİ NE DENİR?
Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allah'tan sakın" diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşle riyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir (Ahzab 37)
“ Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.( Ahzab 50)

SIRADAKİ HABER