Skandal paylaşım yapan Çolpan Işın Taner'e gözaltı

Sosyal medyada çocuk istismarıyla ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle büyük tepki çeken ve adının Mesude Işın Taner olduğu tespit edilen kadın, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçundan İzmir’de gözaltına alındı.

Skandal paylaşım yapan Çolpan Işın Taner'e gözaltı

Çolpan Işın Taner” isimli hesabından, "Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi AK Parti’nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce AK Parti’yi destekleyenlerden biri olacaksa bugün bunu yaşamış olması daha iyidir” yazan kadınla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Küçükçekmece’de çocuğun cinsel istismarı olayı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı söz konusu paylaşım nedeniyle kadın hakkında Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözaltı kararı verildi. Mesude Işın Taner olduğu tespit edilen kadın, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçundan gözaltına alınarak hakkında işlem başlatıldı.

Kadın ilk ifadesinde, yaşam koçluğu yapmadığını, pişman olduğunu ve paylaşımı sildiğini ifade etti.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, 22 Nisan'da Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğraması sonrası sosyal medya hesabından, "4 yaşındaki çocuğun yeri annesinin yanıdır. Bakamıyorsan doğurmayacaksın. Ayrıca bize kötü gibi görünen durumlar belki de bizi daha kötüsünden korumak için öyledir. Yani ilahi adalet var. Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi AK Parti'nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce AK Parti'yi destekleyenlerden biri olacaksa bugün bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa..." paylaşımını yapan kadının İzmir'de yaşadığını tespit etti. 

Zanlının M.I.T. olduğunu belirleyen ekipler, kadını Karşıyaka ilçesindeki evinde gözaltına aldı.

Sosyal medya hesabında "yaşam koçluğu yaptığı" yönünde bilgiler bulunan M.I.T'nin bu işi yapmadığını beyan ettiği ve emekli olduğunu söylediği öğrenildi.

Şüpheli kadının ifadesinde ise yaptığı paylaşımdan pişmanlık duyduğunu belirterek, "Sosyal medya hesabından yorum olarak paylaşmıştım. Çok pişmanım. Silmeye çalıştım ama silene kadar hemen dağıldı." dediği öğrenildi. 

Gözaltına alınan şüpheli kadının emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İstanbul Küçükçekmece'de, 22 Nisan'da Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulması üzerine başlatılan soruşturmada, olayın faili olarak gözaltına alınan Pakistan uyruklu şüpheli M.V. tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haber
Haber - 2 ay Önce

Maalesef serbest bırakılmış

SIRADAKİ HABER