'Yan bakma' kavgasında kan aktı

Tekirdağ'da meydana gelen olayda 19 yaşındaki genç, yanındaki kız arkadaşına baktığı gerekçesiyle tartıştığı kişi tarafından öldürüldü.

'Yan bakma' kavgasında kan aktı

Aranan katil zanlısı saklandığı evde yakalanırken, olaya ait görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde genç kızın, kavgayı ayırmaya çalıştığı görülüyor.
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde önceki akşam feci bir olay meydana geldi. Serkan Söker(19) isimli genç, kız arkadaşıyla yolda yürüdüğü sırada kız arkadaşına baktığı gerekçesiyle Fırat B. (19) ile tartışmaya başladı. Bir süre sonra büyüyen kavgada silahın çekilmesi sonucu Serkan Söker ağır yaralandı. Talihsiz genç, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 Katil zanlısı tespit edildi

Olayın ardından olay yerinde boş kovanlar ve satır bulan polis ekipleri, bölgedeki tüm güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleme altına aldı. Çok sayıda iş yerine ait 150 saatlik görüntüyü tek tek inceleyen Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 19 yaşındaki genci vuran şüphelinin Fırat B. (19) olduğunu tespit etti.
Genç kızın çabaları kavgayı ayırmaya yetmedi! 'Yan bakma' kavgasında kan aktı

Polis ekipleri Fırat B.'yi saklandığı evde olayda kullandığı silahla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki ilk ifadesinde yan bakma sebebiyle Serkan Söker ile arasında tartışma çıktığını, arbedeye dönüşen tartışma sırasında olayın meydana geldiğini söylediği ifade edilen katil zanlısı, sevk edildiği adil mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde Serkan Söker'in biri kız iki arkadaşıyla kaldırımda yürürken yolda karşılaştığı Fırat B. ile aralarında tartışma çıktığı görüldü. Söker'in yanındakiler ile çevrede bulunanların olaya müdahale ettiği anlar ile yaşanan arbede de görüntülere yansıdı.

YORUM EKLE