Asgari ücret görüşmeleri sırasında işçi sendikalarını temsilen toplantıya katılan Türk-İş'in Başkanı Ergün Atalay'ın maaşını açıklaması işçi kesiminde tepkilere neden oldu.

Atalay, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında seyircilerden gelen "Ne kadar ikramiye alıyorsunuz?" sorusu üzerine "Her zaman işçiye yakınım. Hiç ikramiye almıyorum. 25 bin 750 TL maaşım var. Türkiye'nin hiçbir yerinde Adapazarı dışında evim yok. Ankara'da, İzmir'de, Antalya'da evim olmadı. 48 yaşında kaloriferli ev gördüm hayatımda. Afyon'da bir dükkan hissesine girdim 2 bin 500 TL kira alıyorum. Ne bankada param ne de arabam var. Hiç bisikletim bile olmadı hayatımda . Bunu sendikacı arkadaşlarım bilir, Adapazarlılar bilir. Ödemiş'teki adam ne bilsin. Her ay Türk İş'ten temsil giderim var. Haftada 15 gün 10 tane düğüne gidiyorum. Her ay temsil gider hakkım var. Hayatımda hiç kullanmadım. Harcırahlarımı hayatımda kullanmadım. Aksi kanıtlansın Türk İş'e gelmem, Adapazarı'ndaki evimden çıkmam. Demiryollarında işçimin iki misli maaşını alıyorum" cevabını verdi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET” DEMİŞTİ

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda yer alan Türk-İş'in Başkanı Ergün Atalay, açlık sınırının altında belirlenen 5 bin 500 TL'lik yeni asgari ücrete ilişkin, "Bu ücret de mevcut yapıda idare edilebilecek ücret" yorumunda bulunmuştu.

Editör: Yadigar Hanım