Eski eşi tarafından yayınlanan ses kaydının ardından partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, yeniden CHP üyesi olduğu bildirildi.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, geçtiğimiz haziran ayında CHP’den istifa eden Erdoğdu, bugün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla partiye geri döndü. Bu kararla birlikte Erdoğdu, CHP’li milletvekillerinin WhatsApp grubuna yeniden katılırken, Erdoğdu’nun Meclis’in internet sitesindeki profiline de CHP logosu yeniden eklendi.

Erdoğdu’nun partiye dönmesiyle CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 135’e yükselmiş oldu.

Erdoğdu, Özge Pomen'in yayınladığı kayıt nedeniyle sosyal medya hesabından özür dilemiş, parti içerisinden istifa etmelerinin talep edildiği ifade edilmişti.

Partiye geri dönen Erdoğdu’nun geçtiğimiz yıl Mart ayında boşandığı eski eşi Özge Pomen, "Özge" ismiyle açtığı Twitter hesabından, bir telefon görüşmesine ait ses kaydını paylaşmış, kayıtlarda Erdoğdu'nun, yeni eşi Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun'un Parti Meclisi'ne girmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile defalarca konuştuğunu söylediği duyulmuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğdu'nun yaşadığı olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Erdoğdu'nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Yaşananların ardından Erdoğdu ve Torun çifti CHP’den istifa etmiş, partiden yapılan açıklamada da “Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler” ifadeleri kullanılmıştı.

Editör: Ali Özyiğit