Azerbaycan Sosyal Refah Partisi başkanı Aslı Kazımova “İkinci Vatanımız Türkiye’de olan yangınlar bizleri ziyadesi ile üzüyor” dedi.

'Yuva yıkan Ukraynalı' olarak İngiltere'nin gündemine oturan kadın sessizliğini bozdu 'Yuva yıkan Ukraynalı' olarak İngiltere'nin gündemine oturan kadın sessizliğini bozdu

Azerbaycan Sosyal Refah Partisi başkanı Aslı Kazımova  yayınladığı mesajda “ Türkiye hükümeti ve halkının acılarını paylaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, orman yangınlarının söndürülmesi ve kontrol altına alınmasına destek olması amacıyla kardeş Türkiye’ye ekiplerin gönderilmesi hususunda talimat vermesi, bir daha her koşulda bizlerin “Bir millet, iki devlet” olduğumuzu ispat ediyor. Azerbaycan Başbakanı ve Olağanüstü Haller Bakanı’na gerekli talimatları verdi. İlgili devlet kurumları Türk muadilleriyle temasa geçti ve yardım ekipleri bu günden itibaren artık kardeş ülkededirler” dedi.

Azerbaycan Sosyal Refah Partisi başkanı Aslı Kazımova Türkiye’deki kardeşlerimize ölümcül orman yangınlarında can ve mal kayıpları dolayısıyla başsağlığı dileğinde bulunarak, yaralılara da acil şifalar diledi.