CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu’nu genel merkezdeki makamında kabul etti.

Kılıçdaroğlu, görüşme sonrasında sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak, “Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan ile görüştük. Babasının ölümü üzerindeki şüpheleri kaldırmak için, ciddiyetle araştırma yapacağımızın sözünü verdim. Kendisi de buna katkı sağlayacak bir dosya teslim etti. Açık yaraları kapamadan ülke huzur bulamıyor. Kapatacağız.” açıklamasında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan ile görüştük. Babasının ölümü üzerindeki şüpheleri kaldırmak için, ciddiyetle araştırma yapacağımızın sözünü verdim. Kendisi de buna katkı sağlayacak bir dosya teslim etti. Açık yaraları kapamadan ülke huzur bulamıyor. Kapatacağız.

Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’ta seçim çalışmasından dönerken helikopterinin düşmesi sonucu beş kişiyle birlikte hayatını kaybetmişti. Helikopterin kazayla değil, sabotaj sonucu düştüğü öne sürülüyor.

Editör: Yadigar Hanım