İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımına alternatif bir güzergâh sunmaya hazırlanıyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, çalışmaların devam ettiği Ertuğrul Gazi Caddesi ile Yaşar Doğu Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yeni yolda inceleme yaptı. Kartoğlu, yeni yolun hizmete girdiğinde avantajları da beraberinde getireceğini söyledi.

Başakşehir Belediyesi ulaşım yatırımları kapsamında Başakşehir Mahallesi’ne yeni bir yol kazandıracak. Ertuğrul Gazi Caddesi ile Yaşar Doğu Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yol, tamamlandığında yakıt ve zaman tasarrufu sağlayarak bölge kullanıcılarının hizmetine sunacak. Çalışmaların devam ettiği şantiye sahasında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, projenin detaylarını paylaştı.

BAĞLANTI YOLU İLE BÖLGE TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN AZALTILMASI AMAÇLANIYOR

Oluşabilecek trafik yoğunluğuna kalıcı bir çözüm üretileceğini söyleyen Kartoğlu, “Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hemen arkasına yeni bir yol yapıyoruz. Amacımız Ertuğrul Gazi Caddesi ile Yaşar Doğu Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlamak. Çünkü bu iki güzergâhımız yoğun bir şekilde kullanılıyor. Yeni yolumuz, Mevlana Celaleddin Rumi Caddesi’ni de rahatlatacak” dedi.

“BÖLGENİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK”

İSTOÇ istikametinden Başakşehir’e ulaşım sağlayanlar için de alternatif bir güzergâh oluşturacaklarının altını çizen Kartoğlu, “Yolumuz 380 metre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahip olacak. Tamamlandığında bölgenin trafik yükünü de hafifletecek. Başakşehir’in dört bir yanında durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: dha