Murat KÜÇÜK/SEBEN (Bolu), (DHA)- BOLU'nun Seben ilçesindeki Taşlıyayla Göleti'nde balıkçı teknesinin batması sonucu suda kaybolan Ferdi Uludağ’ı (44) arama çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
Olay, pazar gece ilçedeki Taşlıyayla Göleti'nde meydana geldi. Ankara'nın Nallıhan ilçesinden balık tutmak için gölete gelen arkadaşlar Uğur Çınar ve Ferdi Uludağ’ın teknesi battı. Çınar yüzerek kıyıya çıkarken, Uludağ ise kayboldu. İhbarla bölgeye sağlık, AFAD, itfaiye ve Bolu Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri sevk edildi. Zonguldak Jandarma Komutanlığı Su Altı Arama ekiplerinden de yardım istendi. Olay günü ve dün hem kıyıda hem de suda botla yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı. Çalışmalara gece saatlerinde ara verildi.
Arama kurtarma çalışmaları, sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı. Çalışmalara bölgeye takviye olarak sevk edilen İstanbul, Sakarya ve Bolu AFAD ile Ankara Emniyeti sualtı ekibi ve Zonguldak JAK su altı ekibi de katıldı. Ancak şu ana kadar Ferdi Uludağ'a yönelik herhangi bir ize rastlanmadı. Ekiplerin arama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda herhangi bir tekneye ve Ferdi Uludağ'a yönelik herhangi bir ize rastlanmadı.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha