23 Eylül Çarşamba (Arife) ülke genelinin doğu ve güneydoğusu açık, orta ve kuzey bölgeler az bulut ve parçalı bulutlu, Marmara, Ege ve Akdeniz’in batı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. 

24 Eylül Perşembe (Bayramın 1. günü) Marmara ve Ege bölgelerinde yağışlar devam edecek. Güneydoğu bölgesinde sıcaklar 15 ile 35 derece arasında değişen değerlerde olacak. Diğer bölgelerdeki hava şartları arife günündeki görünüm gibi olacak. 

25 Eylül Cuma (Bayramın 2. günü) gök gürültülü sağanak yağışlar Marmara ve Karadeniz bölgelerinde görülecek. Akdeniz ve Güneydoğu’daki açık hava görünümü sıcaklık değerlerinin artmasını sağlayacak. Ege, İç Anadolu ve Doğu illerinde az bulutlu ve parçalı bulutlu görünümde olacak. 

26 Eylül Cumartesi (Bayramın 3. günü) gök gürültülü sağanaklar Marmara ve Doğu Karadeniz bölgelerinde görülecek. Sıcaklık değerleri Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde yüksek seyrini devam ettirecek. Doğu, Ege ve İç bölgelerdeki parçalı ve az bulutlu hava görünümünde olacak. 

27 Eylül Pazar (Bayramın 4. günü) hava sıcaklığının yurdun güney kesimlerinde mevsim normallerinde, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Yağışın ise yurdun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörüldü. 

Editör: TE Bilişim