Belçika'da düğün konvoyu yaparak trafiği aksatan, bununla da yetinmeyip araçlarını durdurup halay çeken Türklere ceza yağdı.

Türkiye'de gelenek haline gelen düğün konvoyunu Belçika polisi affetmedi. Düğün konvoyu yaparak, trafiği aksattığı gerekçesiyle 18 Türk'e 5 yıl boyunca trafikten men ve 2000 Euro para cezası verildi, 6 araca da el konuldu.  

Davaya bakan hakim, “Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz. Davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor... 

Eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları, amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız.  Yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. Yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa'daki en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil" sözleriyle insanlık dersi verdi.

Editör: Yadigar Hanım