Bildirinin erkenden basına sızdırıldığını belirten Çetin "Emekli Amirallerin bulunduğu WhatsApp grubuna gönderilen son taslakta başlıkta 'Yüce Türk milletine' ifadesi yoktu ve tarih 6 Nisan'dı fakat 4 Nisan'da basına sızdı" diye konuştu.

104 emekli amiralin imzaladığı 'bildiri' ile ilgili soruşturma sürerken, 'amiraller bildirisi'ne imza koymayan emekli amirallerden Semih Çetin, Halk TV'de katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BAŞINDA 'BASIN DUYURUSU' YAZIYOR"

Independent Türkçe'nin haberine göre, duyuruyu okuduğunda metinde bir sorun görmediğini ancak farklı nedenlerle imza atmadığını belirten Çetin "Bana gönderilen metinde 'Yüce Türk milletine' diye bir ifade de yok. Başında 'basın duyurusu' yazıyor. Bana gönderilmesinden sonra değiştirildi mi? Kim ne amaçla değiştirdi, bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

"VEFASIZLIKLAR NEDENİYLE İMZALAMADIM"

Çetin, metni imzalamaması gerekçesini "Bildiri bana da geldi ancak bildiride ismi olan bazı kişilerin Balyoz sürecindeki vefasızlıkları nedeniyle imzalamadım" sözleriyle açıkladı.

Çetin'in açıklamaları şöyle:

"Bildirinin yayımlanmasından sonra 'darbe' iddiaları ortaya çıkınca hemen WhatsApp grubundaki yazışmalara döndüm. Acaba konuyla ilgili bir konuşma var mı diye baktım ama öyle bir şey yoktu. Bildiri hazırlanmış kendi aralarında 'şurasını böyle düzeltelim, bu çıksın' gibi konular konuşmuşlar. Bana geldiğinde bildiri son halindeydi. Zaten bildiri de değil üzerinde 'basın duyurusu' yazıyordu.

Sonunda da 'kamuoyuna saygıyla arz ederiz' ifadesi vardı. Bana gönderilen taslak bildiride 'Yüce Türk milletine' diye bir başlık yok. Yayına gelmeden önce sorulara hazırlıklı olmak için bildiriye baktığımda çok enteresan bir şey gördüm. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı."