İnternete erişimde sorun yaşanıyor

Türkiye'de yaşanan internet sorunu nedeniyle bazı haber sitelerine ulaşılamıyor.

İnternete erişimde sorun yaşanıyor

Ajanslar fotoğraf yükleme sorunu yaşarken BİSİAD Yüksek İstişare Yönetim Kurulu Üyesi Dağhan Uzgur, "Bu teknik bir arızanın ötesinde sanki devreye giren yeni bir sistemin/engellemenin/takip sisteminin habercisi" dedi.

Türkiye'de bazı internet sitelerine erişim sağlanamıyor. Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yüksek İstişare Yönetim Kurulu Üyesi Dağhan Uzgur "Dün akşam saatleri itibariyle internet sitelerinin güvenlik hizmeti aldığı CloudFlare, twitter imaj, video yüklemelerinde Türk Telekom tarafında bir sorun var. Bu teknik bir arızanın ötesinde sanki devreye giren yeni bir sistemin/engellemenin/takip sisteminin habercisi..." dedi.

Dağhan Uzgur sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Erişilemeyen //Microsoft.com https://twitter.com/ ve cloudflare servislerinin ortak noktası 104 ile başlayan IP adresleri. Twitter’ı yakalım diyip IP bloğuna mahkeme kararıyla komple engel konmamıştır herhalde" yorumunda bulundu.

Yaşanan sorun nedeniyle 'ntv.com.tr', 't24.com.tr' gibi sitelere erişim sağlanamıyor. Ayrıca haber ajansları da sisteme fotoğraf yüklemede sorun yaşıyor.

YORUM EKLE