TRT'nin bilim yarışmasını 'organik hoşaf' kazandı

TRT Haber'de yayınlanan "Bir fikrin var mı?" isimli bilim yarışmasını, finalde "Alzheimmer çipi"ni geride bırakan 'organik hoşaf' kazandı. Jürinin verdiği karar sosyal medyada alay konusu oldu.

TRT'nin bilim yarışmasını 'organik hoşaf' kazandı

Gerçi bizde haberi hangi kategoriye koyacağımızı şaşırdık ama ama yine de Bilim - Teknoloji en uygunu.

TRT Haber ekranlarında yayınlanan ve Vatan Şaşmaz'ın sunduğu "Bir fikrin mi var?" adlı proje yarışmasında, Kübra Ağca isimli üniversite öğrencisinin organik hoşaf projesi; batmayan gözlük, portatif fizik tedavi cihazı gibi projeleri geride bırakarak finale yükselmişti.

Finalde 'Alzheimmer hastaları için akıllı çip' projesi ile yarışan organik hoşaf, akıllı çipi de geride bırakarak yarışmanın galibi oldu.

Jürinin verdiği karar sosyal medyada alay konusu oldu.

İşte o tepkilerden bazıları:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memocan
Memocan - 12 ay Önce

Organik hoşap yapan kimin kızı bir araştırılsın çok komik bunlar dindar dinsizler

Memocan
Memocan - 12 ay Önce

Yazmayacağım dedim Ama gel de yazma ya çok saçma düşün organik Hoşaf komik ne olacak bu başı örtülü Dindar dinsiz Kim bilir hangi torpil ile bu yarışmayı kalınmış bu Dindar ödül olacak haksız ederim sonra gidecek namaz kılacak Allah diyecek Ayıp ayıp sonuç ne olacak peki organik organik olacak sadece kendi dolabında olacak ama fizik için adımı atan gençler dış güçler ya da Avrupa Amerika bu gençler ile bağlantı kurup projelerini alıp geliştirip Türkiye'ye satacak bu dinsiz dizdarlar sonra para verip fazlasıyla yetmez dinsiz AKP vergi koyar bize sunar Sen dilsiz kadın cehennemde yan