WhatsApp kullananlar dikkat!

WhatsApp üzerinden tacize 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi

banner311
WhatsApp kullananlar dikkat!

İstanbul Bahçelievler'deki bir lise öğretmeni hakkında, kız öğrencisine mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla 'cinsel taciz' suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

İddianamede, İstanbul Bahçelievler'deki lise öğretmeni İ.Ş'nin cinsel içerikli mesajlar göndererek, öğrencisi S.D'ye tacizde bulunduğu, mağdur öğrencinin rehberlik öğretmeniyle görüşme yapması sonucu olayın ortaya çıktığı belirtildi. 

Şüphelinin WhatsApp üzerinden gönderdiği bazı mesajlara yer verilen iddianamede, öğrencinin 15 yaşını tamamlamadığı, bu nedenle ilgili kanuna göre çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın "cinsel istismar" olarak tanımlandığı belirtildi. Şüpheli İ.Ş'nin “çocuğa cinsel istismar” suçundan 12 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

Mahkeme, suçun 'cinsel taciz' boyutunda kaldığına kanaat getirerek, suç vasfını 'cinsel taciz' olarak değiştirip sanığın 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla yargılanmasını kararlaştırdı

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 09:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.